اقتصاد هنر
چالش در تامین قطعات خودروهای چینی وارداتی و مونتاژی!

چالش در تامین قطعات خودروهای چینی وارداتی و مونتاژی!

رئیس اتحادیه لوازم یدکی تهران، ضمن تاکید بر اینکه تامین قطعات خودروهای چینی اعم از وارداتی و مونتاژی، از مهمترین و بزرگترین چالش‌های صنعت لوازم یدکی خودروها است به موضوعاتی نظیر افزایش قیمت نرخ ارز، وارداتی بودن بخش عمده‌ای از قطعات و مواد اولیه و تورم به عنوان شاخص‌هایی نام برد که اگر در سال جدید چاره‌ای برای آن‌ها اندیشیده نشود، صنف قطعات یدکی را با مشکل مواجه خواهد کرد.
بازار مسکن از تورم سنگین مصون ماند

بازار مسکن از تورم سنگین مصون ماند

متغیرهای موثر بر بازار مسکن در سال ۱۴۰۲ اثر کاهشی بر این بازار ایجاد کردند؛ از جمله این متغیرها انتظارات تورمی، برنامه ساخت چهار میلیون واحد نهضت ملی مسکن، مالیات خانه‌های خالی و لوکس، پرداخت وام ۵۵۰ میلیون تومانی ساخت، برخورد با مشاوران املاک فاقد مجوز بود که باعث شد رشد قیمت خانه از حدود ۶۶ درصد در سال ۱۴۰۱ به ۴۶ درصد در سال ۱۴۰۲ کاهش یابد و در صورت ادامه‌ این روند می‌توان به بهبود بازار ملک در سال ۱۴۰۳ امیدوار بود.
خودروهای چینی هوشمند و ارزان در راه است

خودروهای چینی هوشمند و ارزان در راه است

شرکت چینی خودروهای الکتریکی اکسپنگ اعلام کرد که قصد دارد یک برند ارزان‌تر را راه‌اندازی کند و وارد یک بخش رقابتی بزرگ در میان رقابت شدید قیمت در صنعت خودروهای برقی شود.
برنامه‌ریزی در تامین کالاهای اساسی کشور متناسب با تحولات جهانی

برنامه‌ریزی در تامین کالاهای اساسی کشور متناسب با تحولات جهانی

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با اعلام اینکه برای تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز کشور در نیمه دوم سال آتی از هم‌اکنون در حال برنامه‌ریزی هستیم، گفت: با توجه به تغییر و تحولات جهانی، تأمین امنیت پایدار غذایی کشور از اهمیت ویژه برخوردار است و به این منظور، ذخایر تکلیفی کالاهای اساسی را به میزان ممکن ارتقا داده و حفظ خواهیم کرد تا در تأمین غذای سفره مردم، حضوری فعال داشته باشیم.
۳ میلیارد نفر جمعیت جهان توانایی تامین غذای سالم را ندارند

۳ میلیارد نفر جمعیت جهان توانایی تامین غذای سالم را ندارند

حدود ۳ میلیارد نفر در سراسر جهان توانایی خرید غذای سالم را ندارند و ۵۴ میلیون نفر در ایالات‌متحده، به غذا دسترسی مطمئنی ندارند و از هر ۱۰ نفر تنها یک نفر به میزان توصیه شده میوه و سبزیجات تازه می‌خورند.
در تولید تخم‌مرغ سیر صعودی داشتیم

در تولید تخم‌مرغ سیر صعودی داشتیم

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغ تخم‌گذار با اشاره به اینکه برای اولین بار در تلاش هستیم که مسیر صادرات تخم مرغ به روسیه را باز کنیم. گفت: در سال ۱۴۰۲، ۱۳۵ هزار تن تخم مرغ صادر کردیم در حالی که سه سال قبل تنها ۲۰ هزار تن تخم مرغ صادر شد.

گام بلند برای خدمت به دستفروشان

امسال از بالغ بر ۲۶ هزار واحد صنفی بازدید به عمل آمده و تلاش شد تا به بهترین شکل ساماندهی شوند. امسال ۱۱ هزار غرفه برای ۶ هزار دستفروش ایجاد شده است.

افزایش سقف برداشت غیرحضوری از حساب‌های بانکی

بانک مرکزی از افزایش سقف مجموع تراکنش‌های خرید کارتی هر مشتری حقیقی در کل شبکه بانکی خبر داد.

حمل و نقل تهران برقی می شود

سال ۱۴۰۲به پایان خود رسیده و فرصتی است برای بررسی آنچه رخ داده تا نقشه راه سال پیش رو تعیین شود.

مزد پیشنهادی جامعه کارگری چند میلیون تومان است؟

سیصد و بیست و نهمین جلسه شورای عالی کار در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال برگزاری است.
پربازدیدترین ها