کد خبر: ۹۹۶۳
۲۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۵
تمرینات تیم ملی چهارشنبه هفته جاری در زمین شماره ۲ تیم ملی با ۲۴ بازیکن داخلی آغاز می شود و ملی پوشان تا شنبه در تهران تمرین خواهند کرد.
به گزارش جدید پرس:

 ستاره های خارجی که به تیم ملی دعوت می شوند مشخص شدند. بعد ازاین کارلوس کی روش اسامی تیم ملی را اعلام می کند و  تیم ملی روز یکشنبه راهی اتریش خواهد شد. قرار  است تیم ملی در روزهای ۱ و ۵ مهر در اتریش با تیم های اروگوئه و سنگال مسابقه دهد.

 

کدام لژیونرها به تیم ملی دعوت می شوند؟/ انتخاب سخت کی روش از میان ۲۰ بازیکن

لژیونرها در اتریش به اردوی تیم ملی ملحق می شوند و اینطور می توان گفت هر لژیونری به اردوی تیم ملی دعوت شود حضورش در ترکیب نهایی تیم ملی برای حضور در اتریش قطعی خواهد بود اما ۲۴ بازیکن داخلی که به اردوی تیم ملی دعوت شده اند سفرشان به اتریش قطعی نیست.

 

کارلوس کی روش روزی که تهران را ترک کرد و بعد از ۸ سال با تیم ملی خداحافظی کرد گفت نسل خوبی از خود برای تیم ملی به جا گذاشته است و مربی بعد از او دغدغه ای برای ساختن بازیکن نخواهد داشت و می تواند از بین بازیکنانی که او ساخته بهترین ها را برای تیم ملی انتخاب کند.

 

 کی روش زود به تهران بازگشت و خیلی از لژیونرهایی که زمان او به اردوی تیم ملی دعوت شده اند و خیلی از بازیکنان داخلی هم چنان در عرصه فوتبال باشگاهی حاضر هستند. سرمربی پرتغالی دوباره می تواند آنها را به تیم ملی دعوت کند. ۲۴ بازیکن داخلی به اردوی تیم ملی دعوت شده اند و نزدیک به ۲۰ بازیکن ایرانی هم در خارج از کشور مشغول بازی هستند. کار مشکل برای کارلوس کی روش انتخاب ۲۳ بازیکن از بین بیش از ۴۰ بازیکن است.

تردیدهایی درخصوص دعوت از برخی از بازیکنان به اردوی تیم ملی وجود دارد. گفته می شود کارلوس کی روش بازیکنانی چون علی علیپور و شجاع خلیل زاده را به اردوی تیم ملی دعوت نخواهد کرد اما باید گفت شرایط تغییر کرده است و باید منتظر ماند و دید که کارلوس کی روش در این برهه از زمان چه تصمیمی خواهد گرفت. بدون شک او برخی از اشتباهاتی که در گذشته داشته را در فوتبال ایران تکرار نخواهد کرد. برخی از لژیونرها هم در حال حاضر مصدوم هستند و نمی توانند تیم ملی را همراهی کنند که می شود به نام هایی چون الهیار صیادمنش  اشاره کرد. اسامی لژیونرهایی که کارلوس کی روش می تواند برای تیم ملی روی آنها حساب کند به شرح زیر است:

 

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها