کد خبر: ۹۸۹۷
۲۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۳
قیمت لاماری ایما در بازار طی چند روز حدود ۱۵۰ میلیون تومان کاهش پیدا کرد.
به گزارش جدید پرس:

لاماری ایما، جدیدترین مهمان خیابان های کشور است که پس از عرضه در نخستین مرحله فروش سامانه یکپارچه با قیمت ۹۸۹ میلیون تومان، حدود ۲ هفته زودتر از موعد، تحویل مشتریان شده است.

شرکت آرین پارس موتور سپس در دو مرحله فروش دیگر طی دومین و سومین طرح فروش در سامانه جامع تخصیص خودرو این خودرو را با قیمت ۱.۰۷۹ میلیارد تومان و ۱.۰۹۴ میلیارد تومان نیز عرضه کرد. حال نخستین مشتریانی که لاماری ایما را با قیمت ۹۸۹ میلیون تومان ثبت نام کرده بودند، این خودرو را در آگهی های محدود با قیمت حدود ۱.۴۰۰ تا ۱.۴۵۰ میلیون تومان عرضه می کنند که این خودرو طی چند روز گذشته حدود ۱۵۰ میلیون تومان کاهش قیمت داشته است.

با این حساب رشد قیمت نسبت به قیمت شرکتی عرضه شده در مرحله نخست حدود ۴۲ درصد و نسبت به آخرین مرحله فروش این خودرو با قیمت ۱.۰۹۴ میلیارد تومان حدود ۲۸ درصد است.

لاماری ایما از پیشرانه ۱.۵ لیتری توربو با حداکثر توان ۱۹۵ اسب بخار و گیربکس ۷سرعته دو کلاچه بهره می برد. به‌نظر می رسد مهمترین دلیل استقبال بازار از این خودرو و رشد قیمتی مشابه خودروهایی مانند دیگنیتی و فیدلیتی، قدرت بالای پیشرانه این کراس اوور و طراحی به روز آن باشد. ایما در نخستین روزهای ورودش به خیابان ها چنین رشد قیمتی داشته که به نظر می رسد در مراحل بعد و با افزایش آمار تحویل، این رقم تعدیل شود.

 

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها