کد خبر: ۹۰۰۲
۱۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۲:۰۰
وزیر امور خارجه کشور اعلام کرد:
وزیر امور خارجه گفت: همکارانم با دقت و سرعت در حال بررسی متن و آماده‌سازی پاسخ هستند.
به گزارش جدید پرس:

حسین امیرعبداللهیان و شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیران امور خارجه ایران و امارات متحده عربی درخصوص مهمترین موضوعات مورد اهتمام دو کشور و نیز آخرین تحولات مذاکره برای رفع تحریم‌ها گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه، سیاست خارجی دولت آیت‌الله رئیسی در اولویت بخشیدن به روابط با همسایگان را مورد تأکید قرار داد.

خواستار حل و فصل برخی مشکلات کنسولی ایرانیان در امارات هستیم

امیرعبداللهیان با ابراز خرسندی از توسعه مناسبات رو به رشد دو کشور، حل و فصل برخی مشکلات کنسولی مربوط به ایرانیان در امارات از جمله مدارس ایرانی در آن کشور را خواستار شد.

وزیر امور خارجه همتای اماراتی خود را در جریان آخرین تحولات مربوط به مذاکرات رفع تحریم‌ها قرار داد و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به توافق قوی و پایدار، حسن نیت و جدیت خود را نشان داده است و همکارانم با دقت و سرعت در حال بررسی متن و آماده‌سازی پاسخ هستند.

وی همچنین سلام رییس جمهور کشورمان را برای شیخ محمد بن زاید رئیس امارات ابلاغ کرد.

تاکید امارات بر توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری با تهران

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات نیز در این گفت‌وگوی تلفنی با اشاره به اهمیت روابط کشورش با ایران، بر آمادگی برای توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری و همچنین برگزاری نشست‌های اقتصادی و کنسولی دو جانبه تأکید کرد.

وی همچنین سلام‌های گرم شیخ محمد بن زائد، رییس دولت امارات را به مقام معظم رهبری و رئیس جمهور کشورمان ابلاغ کرد و اظهار امیدواری کرد در آینده نزدیک به ایران سفر کند.

 

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها