کد خبر: ۸۹۹۷
۱۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۰
تب گوجه فرنگی نام محلی این بیماری است که به دلیل بروز لکه های قرمز روی پوست این نام را به او داده اند.
به گزارش جدید پرس:

بیماری تب گوجه فرنگی که گفته می‌شود به تازگی  در هند بروز و شیوع یافته ‌است نه آنفلوانزاست و نه ربطی به گوجه فرنگی دارد؛ در واقع از این نظر که کودک دچار قرمزی پوست می شود و تاول‌هایی روی بدنش ظاهر می‌شود، مردم محلی نام تب گوجه فرنگی را روی آن گذاشته‌اند.

بخشی از گروه انتروویروس‌ها

دانشمندان معتقدند که بعید است این بیماری ویروس جدیدی  باشد به این دلیل که در هندوستان بیماری‌هایی با چنین علایمی از قبل هم وجود داشته است. به نظر می‌رسد بیماری که هم اکنون با اسم تب گوجه فرنگی شناخته شده است،‌ شاخه‌ای از گروه خانواده انتروویروس‌ها باشد که الان بیماری «دست،‌ پا و دهان» ایجاد می‌کند. همچنین  به نظر می‌رسد حتی انتخاب نام بیماری و عبارت اطلاق شده به آن، محلی باشد. در مقاله مجله لنست ذکر شده که در هندوستان یک بیماری شایع شده است که به اصطلاح به آن آنفلوانزا یا تب گوجه‌فرنگی می‌گویند.

نشانه ها را بشناسید

علایم این بیماری شامل تب، بدن درد، درد مفاصل و ضایعات تاولی روی پوست بدن است. این بیماری عمدتا کودکان یک تا پنج سال را درگیر می‌کند و افراد بزرگ سال در صورتی که دچار ضعف سیستم ایمنی باشند به این بیماری مبتلا می‌شوند.این بیماری از طریق انسان به انسان منتقل می‌شود و بسیار مسری است. انتقال از دو طریق تنفسی و دفع مدفوع صورت می‌گیرد.

 

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها