کد خبر: ۵۶۷۸۰
۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۶
بر اساس اعلام ستاد ملی خدمات یکپارچه جمعیت هلال‌احمر در طرح نوروزی ۱۴۰۳، از ۲۴ تا ۲۹ اسفند ماه به ۳۱۲ هزار و ۲۳۴ نفر خدمات امدادی ارائه شده است.

ستاد ملی خدمات یکپارچه جمعیت هلال‌احمر در طرح نوروزی ۱۴۰۳ به طور رسمی‌برگزار و خدمات ارائه شده از ابتدای طرح نوروزی تشریح و آمادگی هلال‌احمر برای مواجهه با حوادث محتمل از جمله سوانح جوی در استان‌های پرخطر بررسی شد. در همین زمینه نیز اطلاعیه‌ای منتشر شد که متن آن در ادامه آمده است:‌

۱. طبق هشدار سطح قرمز سازمان هواشناسی با احتمال وقوع سیل در استان‌های ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان، جمعیت هلال‌احمر در این استان‌ها در حالت آماده‌‎باش قرار دارد. در ۲۴ ساعت گذشته، دو روستا در استان کهگیلویه و بویراحمد که در مسیر سیلاب قرار داشتند، تخلیه شدند.

۲. طی پنج روز از آغاز طرح نوروزی هلال‌احمر، از ۲۴ تا ۲۹ اسفند، ۴۱۶ مورد عملیات امدادی برای کمک به هموطنان در حوادث مختلف انجام شده که ۳۱۷ مورد آن مربوط به تصادفات جاده‌ای بوده است. در این حوادث ۶۲ مسافر درون خودروهای تصادفی، گرفتار بودند که با تلاش امدادگران رهاسازی شدند.

۳. با تلاش امدادگران از پنج روز گذشته به ۲۰۱۶ نفر امدادرسانی و ۱۰۲ نفر در راه‌مانده، اسکان اضطراری داده شدند؛ همچنین ۲۲۹ مورد انتقال مصدومان به مراکز درمانی و انتقال ۱۵ نفر نیز به مناطق امن، توسط امدادگران جمعیت هلال‌احمر انجام شده است.

۴. با آغاز فعالیت ستاد ملی خدمات یکپارچه جمعیت هلال‌احمر در طرح نوروزی ۱۴۰۳، تا امروز،  ۱۸۴ هزار و ۷۳۴ نفر از خدمات بشردوستانه اعضای سازمان جوانان هلال‌احمر شامل خدمات پست‌های ایمنی و سلامت نوروزی، فضای دوستدار کودک، تیم‌های سحاب و آموزش‌های امدادی این جمعیت بهره‌مند شده‌اند.

۵. در این‌مدت با اجرای طرح‌های مختلف هلال رحمت، نیابت، حمایت ماندگار و ...، ۹۱ هزار و ۶۸۷ نفر از خدمات حمایتی و بسته‌های معیشتی هلال‌احمر بهره‌مند شده‌اند.

۶. در مجموع در پنج روز ابتدایی آغاز طرح خدمات یکپارچه نوروزی هلال‌احمر، با مشارکت و تلاش ۶۳ هزار و ۸۷۰ نفر- روز امدادگر، جوان و داوطلب و فعالیت ۴۲۵۸ پایگاه و مرکز، به ۳۱۲ هزار و ۲۳۴ نفر، خدمات لازم ارائه شده است.

هلال احمر همچنین در پایان این اطلاعیه از مردم و مسافران نوروزی خواسته که در هر جای ایران که هستند و در صورت نیاز به امدادرسانی، امدادگران هلال‌احمر در کوتاه‌ترین زمان ممکن در کنار آنان خواهند بود. ندای امداد هلال احمر با شماره تلفن ۱۱۲ به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی و امداد و نجات افراد حادثه دیده در سراسر کشور است.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها