کد خبر: ۵۶۴۸۵
۲۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۰
مهدی علیزاده با بیان اینکه کمبود راننده پایه یک در کشور داریم گفت: فرایند اخذ گواهینامه پایه یک را با کمک پلیس کوتاه می کنیم.

 مهدی علیزاده مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی با بیان اینکه توزیع شرکت های داخلی به میزانی نیست که به این حجم از شهرداری ها خدمت رسانی کنند، خاطرنشان کرد: اگر حتی مشکل تولید و تامین اتوبوس ها حل شود، مشکل کمبود راننده سد راهمان قرار می گیرد. در کشور از جهت راننده پایه یک کمبود داریم و این یک سبقه تاریخی دارد. راننده‌هایی که در حوزه شهری کار می کنند، سختی های خاص خود را دارند؛ بنابراین جذابیت فعالیت در اتوبوس های درون شهری برای دارندگان گواهینامه پایه یک کم است.

علیزاده ادامه داد: روال اخذ گواهینامه پایه یک بسیار طولانی است یعنی مراحل دریافت این گواهینامه از ۳ ماه تا یک سال طول می کشد. بنابراین ما به دنبال تسهیل این روند هستیم. دو کار برای این مسئله می توان انجام داد. اولین کار این است که کارت شهری که چه قبل انقلاب چه در دهه ۸۰ وجود داشت را با مصوبه هیات وزیران فعال کنیم. امیدواریم که پلیس راهور هم در این زمینه به ما کمک کند تا کارت شهری را برای افرادی که گواهینامه پایه دو دارند (با شرایط، آموزش ها و محدودیت های خاص)، مجددا فعال کنیم.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی عنوان کرد: دومین کار این است که فرایند اخذ گواهینامه پایه یک را با کمک پلیس کوتاه کنیم. طبق دستور فرمانده فراجا و تفاهمی که طی روزهای آینده منعقد خواهد شد، این فرایند قرار است تا کوتاه بشود و این را به سایر کلانشهرها تسری خواهیم داد.

او با بیان اینکه کمبود اتوبوس در سطح کشور بیداد می‌کند، گفت: همه بر این واقف هستند که باید از تولید داخل حمایت کنند اما از کیفیت پایین تولید کنندگان داخلی گله‌مند هستند. باتوجه به اینکه بیش از ۱۳۰۰ شهرداری در سطح کشور با تولیدکنندگان داخلی قرارداد می بندند، این خطوط تولید کنونی کفاف این را نمی دهد تا اتوبوس نو در اختیار همه متقاضیان قرار بگیرد. 

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها