کد خبر: ۵۶۴۷۰
۲۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۰
به گفته مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و فعالین صنعت پرورش طیور با توجه به وضعیت مناسب تولید و عرضه مرغ، قیمت مرغ در ایام عید و ماه مبارک رمضان تغییر نخواهد کرد.

 بازار مرغ در آستانه سال جدید آرام است و هیچ کمبودی در بازار وجود ندارد و قیمت‌ها هم رو به کاهش است. در حالی که امسال قیمت مرغ تا بالای ۱۰۰ هزار تومان افزایش یافت و در برخی قصابی‌ها به ۱۱۰ تا ۱۲۰ هزار تومان هم رسید، در روزهای منتهی به سال جدید قیمت‌ها کاهشی شده و قیمت هر کیلوگرم مرغ به طور میانگین در خرده‌فروشی‌های سطح شهر تهران در محدوده ۸۰ تا ۹۰ هزار تومان تثبیت شده است.
وضعیت تولید مطلوب است

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران در مورد وضعیت تولید مرغ به همشهری می‌گوید: در بخش تولید فعلا شرایط مطلوب است و جوجه‌ریزی طوری صورت گرفته که ما نه فقط برای عید، بلکه برای فروردین و اردیبهشت هم هیچ نگرانی برای تامین بازار گوشت مرغ نخواهیم داشت.

علی ابراهیمی با اشاره به وضعیت مناسب جوجه‌ریزی در ماه‌های پایانی سال بیان می‌کند: جوجه‌ریزی آذرماه تقریبا ۱۴۴ میلیون قطعه بود. جوجه‌ریزی در ماه‌های دی و بهمن هم هر کدام ۱۵۲ میلیون قطعه بود که این اعداد در طول تاریخ پرورش طیور کشور بی‌سابقه است و می‌شود گفت بی‌نظیر بوده بر این اساس فعلا تا اردیبهشت‌ماه هیچ کمبودی در بازار گوشت مرغ رخ نخواهد داد.

او در مورد قیمت مرغ زنده درب مرغداری هم بیان می‌کند: طبق ابلاغیه‌ای که صادر شده است کف قیمت مرغ درب مرغداری به عنوان قیمت حمایتی ۵۸ هزار تومان اعلام شده است اما این اعداد نمی‌تواند ثابت باشد و قیمت‌ها به مواد اولیه پرورش مرغ مانند دان و خوراک مرغ وابسته است که روی قیمت تمام شده آن تاثیر می‌گذارد.

رئیس اتحادیه مرغداران گوشتی کشور با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته در این موقع از سال یکی از مشکلات کشور کمبود مرغ بود اما امسال اینگونه نیست و مرغ به وفور در حال تولید است، ادامه می‌دهد: با این وجود باید مراقبت کرد که وقتی قیمت‌ها پایین می‌آید مرغداران ضرر نکنند تا توان تولید دچار اِشکال نشود اما فعلا با برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفته به لحاظ عرضه هیچ مشکلی در بازار نیست.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها