کد خبر: ۵۶۴۱۱
۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۰
رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا روز چهارشنبه در نشست خبری اظهار داشت: در خصوص این پرونده ۲۵ سلبریتی که برای این شرکت تبلیغ کرده بودند، شناسایی شدند و وجوه دریافتی بابت تبلیغات این شرکت برگردانده شد.

 سردار حسین رحیمی با اعلام اینکه پرونده کلاهبرداری شرکت کوروش کمپانی پنج هزار شاکی دارد، از دستگیری پنج متهم در ارتباط با این پرونده خبر داد.

وی تاکید کرد: پرونده کلاهبرداری این شرکت همچنان باز است و شاکیان می‌توانند شکایت خود را ارایه کنند.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه پلیس امنیت اقتصادی با تشکیل قرارگاه امین ماموریت‌های خود را در ایام عید دنبال خواهد کرد، اظهار داشت: پلیس امنیت اقتصادی همچون دیگر ایام سال در ایام عید با مجرمین و قاچاقچیان برخورد قاطع خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه امسال برای آرامش و آسایش مردم و مبارزه با کسانی که امنیت عمومی جامعه خلل ایجاد کنند شهدای زیادی تقدیم کردیم، گفت: پلیس امنیت اقتصادی به عنوان یکی از پلیس‌های اثر گذار و تامین کننده حلقه‌ای مختلف امنیت عمومی و اجتماعی به ویژه اقتصاد در سال ۱۴۰۲ با برنامه‌ریز یکامل و مفصل و بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها تلاش کرد عرصه را بر قاچاقچیان کالا و مجرمان اقتصادی دانه‌درشت و حمایت از کارآفرینان ماموریت‌های خود را اجرا کند.
تشکیل ۲۴۰ پرونده در حوزه فرار مالیاتی

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با ارایه گزارشی از عملکرد این فرماندهی در سال ۱۴۰۲ اظهار داشت: در ۱۱ ماهی سال‌جاری پلیس امنیت اقتصادی در حوزه مبارزه با فرار مالیاتی ۲۴۰ پرونده به ارزش چهار هزار میلیارد تومان تشکیل داد و در این خصوص ۳۹۱ نفر دستگیر شدند.

وی افزود: در این حوزه ۱۳ درصد افزایش تشکیل پرونده و ۳۰ درصد افزایش ریالی پرونده‌های فرار مالیاتی داشتیم.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی در حوزه احتکار کالا گفت: ۹۲۲ فقره پرنده به ارزش تقریبی ۶ هزار میلیارد تومان از کشفیات پلیس بوده است؛ بیشتر کالاهای مکشوفه کالای اساسی بوده که توزیع شده و در این رابطه بیش از ۹۰۰ نفر دستگیر شدند.

سردار رحیمی در خصوص عملکرد پلیس در مبارزه با اخلالگران نظام اقتصادی کشور نیز اظهار داشت: در ۱۱ ماهی امسال ۲۶ هزار میلیارد تومان کشفیات داشتیم و در این رابطه هزار و ۲۳۸ متهم دستگیر شدند که از نظر تشکیل پرونده ۲۲ درصد افزایش را شاهدیم.

وی با بیان اینکه یکی از تمرکز ما حوزه مقابله با زمین‌خواران است، گفت: در این حوزه پلیس تلاش بر پیگیری، شناسایی، تصرف و تعییر کاربری است؛ هزار و ۵۷۱ پرونده برای بیش از سه هزار هکتار زمین تشکیل شده که ارزش تقریبی آن ۲۶ هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها