کد خبر: ۵۶۴۰۴
۲۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۰
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران گفت: از ساعت ۱۷ تا ۲۱ امشب ۳۱۱۴ تماس با موضوع حوادث چهارشنبه‌سوری با سامانه ۱۲۵ برقرار و ۱۳۳ عملیات در این خصوص انجام شده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران گفت: از ساعت ۱۷ تا ۲۱ امشب ۳۱۱۴ تماس با موضوع حوادث چهارشنبه‌سوری با سامانه ۱۲۵ برقرار و ۱۳۳ عملیات در این خصوص انجام شده است.

 قدرت‌الله محمدی مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه از ساعت ۱۷ عصر امروز تا ساعت ۲۱ مجموعا ۳۱۱۴ تماس با موضوع حوادث چهارشنبه‌سوری با سامانه ۱۲۵ برقرار شده است، گفت: این تماس‌ها منجر به اجرای ۱۳۳ عملیات در این مدت شده است.

وی با بیان اینکه آماده‌باش آتش‌نشانان در سراسر تهران همچنان ادامه دارد، گفت: بیشترین ماموریت ما تاکنون مربوط به حریق در فضای سبز و منازل مسکونی بوده است. همچنین در این مدت ۵ مورد انفجار نیز داشتیم که ناشی از ساخت مواد محترقه در داخل منازل بود. این انفجارها منجر به مصدومیت شدید ۵ نفر شده است.

    لحظه‌ اصابت نارنجک به خودروی آتش‌نشانی + فیلم
    آمار لحظه به لحظه مصدومان چهارشنبه سوری؛ از قطع عضو تا مرگ! | شمار مصدومان از ۱۸۰۰نفر گذشت | ۱۴ فوتی و ۱۴۴ قطع عضو

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران همچنین از آسیب رساندن به ۲ دستگاه خودروی آتش‌نشانی در تهران خبر داد و گفت: متاسفانه در حین عملیات به ۲ دستگاه خودروی امدادی آتش نشانی هم حمله شد که خسارت جدی به خودروها وارد شده است. ما حتما این موضوع را از مبادی قانونی و قضایی پیگیری خواهیم کرد.

محمدی با بیان اینکه در حال حاضر میزان تماس‌ها با سامانه ۱۲۵ به اندازه پارسال است، گفت: اما احتمال افزایش ماموریت‌ها وجود دارد. از این رو از شهروندان می‌خواهیم که دست به کارهای خطرناک نزنند.

ویافزود: برخی از روی بالکن و پشت بام اقدام به پرتاب موادمحترقه کرده بودند که این کار بسیار خطرناک است. مردم به آرامش نیاز دارند، سالمندان و بیماران و ... در شرایط خوبی قرار ندارند و خواهش می کنیم که طوری رفتار شود که مردم به سمت آرامش بروند.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها