کد خبر: ۵۶۳۹۰
۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۰
کارشناسان استرالیایی اعلام کردند نتایج انجام یک سری آزمایشات روی فاضلاب‌های شهری در بسیاری از مناطق تایید می‌کند که مصرف مواد مخدر و داروهای غیرمجاز در این کشور افزایش یافته است.

کمیسیون اطلاعات جنایی استرالیا (ACIC) امروز (چهارشنبه) بیست و یکمین گزارش از برنامه ملی نظارت بر مواد مخدر فاضلاب را منتشر کرد و این ارزیابی، میزان مصرف مواد مخدر در استرالیا را با اندازه گیری ۱۲ ماده مختلف قانونی و غیرقانونی در نمونه های فاضلاب گرفته شده از سراسر کشور تخمین می زند.

این گزارش نشان داد استرالیایی ها در ۱۲ ماه منتهی به اوت ۲۰۲۳ میلادی ۱۰.۵ تن متامفتامین مصرف کرده اند که ۱۷ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

همچنین مصرف کوکائین و MDMA که معمولا به عنوان اکستازی شناخته می شود به ترتیب ۱۹ درصد و ۳۳ درصد در همان دوره افزایش یافت در حالی که مصرف هروئین ۷ درصد کاهش یافت.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، در مجموع بیش از ۱۶.۵ تن متامفتامین (که به عنوان متیل آمفتامین نیز شناخته می‌شود)، کوکائین، MDMA و هروئین بین اوت ۲۰۲۲ تا اوت ۲۰۲۳ توسط استرالیایی ها مصرف شده است.

همچنین متامفتامین حدود ۸۵ درصد از هزینه‌هایی که صرف خرید این مخدرها می‌شود را تشکیل می دهد.

کمیسیون اطلاعات جنایی استرالیا همچنان متعهد به همکاری با شرکای داخلی و بین المللی اطلاعاتی و مجری قانون برای شناسایی و مختل کردن شبکه های جنایی سازمان یافته جدی است که به عرضه مواد مخدر غیرقانونی در استرالیا ادامه می دهند.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها