کد خبر: ۵۶۳۷۵
۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۵
ادموند اختر بازیکن اسبق باشگاه استقلال اعتقاد دارد در دربی فردا استقلال و پرسپولیس هیچ کدام از تیم ها برای بردن وارد زمین نمی شوند.

 در خصوص بازی دربی ۱۰۳ استقلال و پرسپولیس که فردا در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد تاکید کرد: دربی با همه بازی ها فرق می کند. مخصوصا که الان از لحاظ جدولی تیم های اول و دوم هستند و این بازی در تعیین قهرمانی خیلی نقش بسزایی دارد. در کل دربی بازی خیلی حساس است که حتی روی سرنوشت مربی بازیکنان و حتی مدیریت هم اثر گذار است.

او افزود:این درست که همه بازی ها سه امتیاز دارد اما سه امتیاز این بازی بسیار ارزشمند تر است من خودم سال ها برای استقلال بازی کردم و مطمئنا طرفدار این تیم هستم و دوست دارم تیمم برنده شود. اما روی واقعیت اگر بخواهیم حرف بزنیم هیچ کدام از تیم ها برای بردن شدن وارد زمین نمی شوند. بلکه به زمین می آیند که اول بازی را نبازند. بعد در ضد حمله به گل برسند. مساوی برای هر دو مربی و هوادارانش خوب است. چراکه خودشان می دانند تیم بازنده چه مشکلات مدیریتی و سایرمسایل برایشان پیش می آید.

وی اضافه کرد: اگر تیمی زود به گل برسد بازی زیبا می شود وگرنه بازی بی حس و حالی را شاهد خواهیم بود. از ترس است و تا زمانی که تیمی به گل نرسد بازی قشنگ نخواهد شد این پیش بینی من است.

این پیشکسوت فوتبال کشورمان در خصوص اینکه پرسپولیس یک بازیکن خارجی به نام اورنوف را جذب کرده که به نظر توانایی زیادی دارد و از بهترین بازیکنان خارجی شاغل در لیگ است گفت: نه اینطور نیست. به نظر من آل کثیر ۱۰۰ برابر اورنوف است. مهدی ترابی ۱۰۰ برابر او است. او یک گل زده سه تا نزده و دوتا هم پاس نداده تا هم تیمی اش بزند.

اختر خاطرنشان کرد: من در ۹ دربی بازی کردم. این بازی به شرایط بازیکنان و مربی و مدیر ربطی ندارد اینکه در بازی های قبلی دو تیم چه شرایطی داشتند هم ربطی ندارد. واقعیت اینکه هیچ کدام از تیم ها ریسک نمی کنند مگر اینکه اتفاقی یا پنالتی تیمی به گل برسد.
این پیشکسوت تیم استقلال درباره پیش بینی اش از نتیجه بازی تاکید کرد: بازی که قابل پیش بینی نیست ولی با توجه به شرایط جدولی که به نفع استقلال است این نیاز پرسپولیس که به دنبال سه امتیاز باشد و برای همین تهاجمی بازی کند در این بین استقلال می تواند با برنامه ویژه به این تیم ضربه بزند.

اختر در خصوص گلزنان احتمالی بازی دربی اظهار داشت: بازیکنی گل می زند که کسی فکرش نمی کند. بازیکنی مثل دفاع چپ یا دفاع وسط. علتش هم این است که بازیکنان تاثیر گذار رو با یارگیری و برنامه از کار می اندازند و در این بین فرصت برای بازیکنی که اصلا روی او حساب نکرده اند مهیا می شود.

اختر در خصوص اینکه گولسیانی و کنعانی زادگان به دلیل مصدومیت و محرومیت در این بازی در ترکیب پرسپولیس حضور ندارند تاکید کرد:مگر پرسپولیس فقط با همین دو مدافع بازی می کرد؟! پرسپولیس با تیم امیدهایش هم در دربی بازی کند بازهم سخت است مقابل این تیم پیروز شد.

او در پایان گفت: امیدوار م استقلال برنده بازی شود چراکه تیم برنده این بازی تا حدود زیادی راه قهرمانی را طی می کند چراکه از لحاظ روحی و روانی و حتی مالی شرایط خیلی بهتری پیدا می کند.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها