کد خبر: ۵۶۳۴۷
۲۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۹
مدتی بود به‌جای کارت سوخت نخ‌دار در جایگاه‌های توزیع بنزین، برای خرید بنزین آزاد بدون کارت سوخت از کارت (داخل جیب) جایگاه‌دارها استفاده می شد. اما دوباره شاهد کارت سوخت های نخی در جایگاه ها هستیم.

 در ابتدای بهمن‌ماه با کاهش یکباره سهمیه بنزین آزاد از ۱۵۰ لیتر به ۱۰۰ لیتر در هر کارت سوخت، دوباره تعداد کارت‌های سوخت آزاد جایگاه‌ها افزایش یافت، به‌طوری که در این روزها، شاهد بازگشت کارت‌های سوخت نخی در کنار نازل‌های پمپ بنزین‌ها هستیم.

در سال جاری به دنبال تصمیم دولت و مجلس برای افزایش سهم سوخت‌گیری با کارت‌های سوخت شخصی، شروع به جمع‌آوری کارت‌های مازاد سوخت آزاد جایگاه‌ها شد، به‌طوری که در برهه‌ای از زمان، پیدا کردن کارت سوخت آزاد در جایگاه‌های سوخت، برای افرادی که به هر دلیل کارت سوخت شخصی به همراه نداشتند، سخت شده بود.

اختلالات این طرح که با عنوان ساماندهی کارت‌های سوخت مطرح شده بود، با هماهنگی جایگاه‌داران و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، رفته رفته برطرف شد و در نیمه سال جاری به‌گونه‌ای شد که هر جایگاه یک یا دو کارت سوخت آزاد برای موارد اضطراری در اختیار داشته باشد و تمامی کارت‌های مازاد جمع‌آوری شد.

    خبر مهم وزیر نفت درباره بنزین شب عید | پیش بینی افزایش مصرف بنزین در تعطیلات پیش رو

در این خصوص خبرهایی مبنی بر پایان کارت‌های سوخت نخی که در پمپ بنزین‌ها در کنار هر نازل با ریسمانی متصل بود و برای متقاضیان قابل استفاده بود، در رسانه‌ها منتشر شد و اعلام شد که دوره کارت‌های سوخت نخی به پایان رسیده است.

اما در ابتدای بهمن‌ماه با کاهش یکباره سهمیه بنزین آزاد از ۱۵۰ لیتر به ۱۰۰ لیتر در هر کارت سوخت، دوباره تعداد کارت‌های سوخت آزاد جایگاه‌ها افزایش یافت، به‌طوری که در این روزها، شاهد بازگشت کارت‌های سوخت نخی در کنار نازل‌های پمپ بنزین‌ها هستیم.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها