کد خبر: ۵۶۲۸۲
۲۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۰
فرمانده کل انتظامی کشور از مجازات مجرمانی که پابندهای الکترونیکی را از خود جدا کنند خبر داد و در ادامه گفت: این پابندها ساخت داخل کشور هستند و ویژگی جدید و منحصربه‌فرد دارند.

اگر فردی بخواهد این پابندها را جدا کند در مرکز امکان رصد آن وجود داشته و با قوه قضاییه نیز هماهنگ شده تا برای این افراد مجازات در نظر گرفته شود.

سردار رادان با اعلام اینکه قرار است این پابندها به مدت ۲ سال برای گروه‌های هدف استفاده شود ادامه داد: هیچ مانعی برای حمام و استخر رفتن با این ابزار وجود ندارد چراکه این پابندها کاملا ضدآب هستند.سردار رادان اعلام کرد: با هماهنگی قوه قضائیه بناست فرد مورد نظر ۲ سال از این پابندها استفاده کند؛ البته ۳ سال استمرار هم در نظر گرفته شده است؛ یعنی اگر در مدت ۲ سال فرد مورد پایش سرقت نداشت می‌تواند این پابند را بعد از ۲ سال جدا کند اما اگر در ۲ سال مرتکب جرم شد باید ۳ سال دیگر هم از این پابندها استفاده کند.

سردار رادان : مجرم‌هایی که پابندشان را باز کنند مجازات می‌شوند + فیلم

فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه تا اردیبهشت ماه ۵ هزار سارق با این پابندهای الکترونیک کنترل می‌شوند، اعلام کرد: افرادی که در زندان هستند هم شامل این طرح می‌شوند و با هماهنگی قوه قضاییه بنا شده تا قبل از رهایی از زندان افراد که در این‌گروه هدف قرار می‌گیرند مجهز به پابند الکترونیک شوند.

در این باره بیشتر ببینید:‌
پابند الکترونیک به پای کدام سارقان بسته می‌شود؟ | از افزایش ۱۹ درصدی تا کاهش ۲۲ درصدی سرقت
تصاویری از نصب اولین پابند الکترونیک برای یک سارق | طرح پابندهای الکترونیکی در کدام استان ها اجرا می شود؟ | ببینید

وی خاطرنشان کرد: این پابندها قرار است برای گروه‌های هدف یعنی افرادی که دارای ۴ فقره محکومیت قبلی هستند در استان تهران و البرز از امروز به مرحله اجرا گذاشته شود.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها