کد خبر: ۵۶۲۷۳
۲۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۵
احسان حاج صفی کاپیتان تیم ملی در جام ملتها اعتقاد دارد حسرت بازی با قطر تا آخر در دلش خواهد ماند.

 حاج صفی در مورد وضعیت اینروزهای خود در تیم آک یونان و اتفاقات پیرامونی تیم ملی صحبت هایی را مطرح کرد که خواندن آن خالی از لطف نیست.

خیلی ها از جمله امیر قلعه نویی هنوز در صحبت های خود اشاره دارند که شکست برابر قطر را نمی توانند باور کنند خود تو هنوز توانسته ای این شکست را هضم کنی؟
باور کنید برای خود من هم هنوز که هنوزه قابل هضم نیست. آخر این قطر تیمی نبود که بتواند ما را شکست دهد. بازی دست ما بود فقط موقعیت هایمان گل نشد. چندین فرصت مسلم داشتیم که استفاده نکردیم یا بدشانس بودیم. هنوز وقتی صحنه های بازی را می بینم موقعیتی که طارمی داشت یا ضربه جهانبخش به تیر زد یا فرصت عالی که کنعانی زادگان نزد همه و همه اشکم را در می آورد. واقعا حیف شد در یک قدمی فینال و قهرمانی قرار داشتیم.

واقعا شایسته قهرمانی بودیم؟
صددرصد. شک نکنید. ما چند هفته قبل از جام ملتها هم قطر و هم اردن که فینالیست شده بود را در تورنمتی شکست داده بودیم. می توانستیم بازهم این تیم ها را شکست دهیم.

برای خیلی ها جای سوال است چرا بعد از بازی زیبایی که مقابل ژاپن داشتیم مقابل قطر نتوانستیم پیروز شویم شما به کاپیتان تیم ملی علت این موضوع را در چه می دانی؟
بله ما بازی خیلی خوبی را مقابل ژاپن داشتیم اما مقابل قطر هم همه تلاش خود را انجام دادیم. فقط توپ هایمان تبدیل به گل نشد در عوض توپ های قطر تبدیل به گل شد. خیلی بحث هایی در مورد اینکه بازیکنان با غرور بازی کردند را مطرح می کنند اما به هیچ وجه اینطوری نبود. همه بازیکنان از قبل از بازی هم قسم شده بودند که با تمام توانا در زمین ظاهر شوند. من به عنوان کاپیتان تیم ملی اطمینان می دهم که هیچ بازیکنی در بازی با قطر غرور نداشت. اگر اینطور بود تا آخر دقیقه با جان و دل تلاش نمی کردیم.

از عملکرد خودت در بازی با قطر راضی بودی؟
من با وجود مصدومیتی که داشتم با تدابیر پزشکی بازی کردم و در طول بازی همه تلاشم را کردم که خواسته های مربیان را در زمین پیاده کنم. آنهم در حالی که به خاطر مصدومیتی که داشتیم شرایط ایده آل را برای بازی نداشتم اما کم نگذاشتم.

با حذف تیم ملی از رقابت های جام ملتها بحث خداحافظی برخی از بازیکنان باسابقه تیم ملی از جمله خودت مطرح شد نظر خودت در این ارتباط چیست؟
من شرایطم خوب است و تصمیمی برای خداحافظی از تیم ملی ندارم و اگر آقای قلعه نویی صلاح بدانند در خدمت تیم ملی هستم. این روزها خوشبختانه در بهترین شرایط آمادگی خودم قرار دارم.

تو در تیم ملی با مربیان زیادی کار کردی نظرت در مورد توانایی های فنی امیر قلعه نویی چیست؟
مطمئنا هر مربی سبک و سیاق خودش را دارد اما اقای قلعه نویی هم در این مدتی که سرمربی تیم ملی شده همراه دستیارانش همه تلاش خود را انجام داد تا تیم ملی در بهترین شرایط برابر حریفان قرار بگیرد. شما دیدید شرایط مان در بازی های جام ملتها خوب بود و این مستقیم به تلاش کادرفنی و آقای قلعه نویی برمی گردد. فقط حیف که در بازی با قطر بدشانس بودیم وگرنه جام قهرمانی برای ما بود.

بعد از جام ملتها یک شایعه مطرح شد و آن اینکه برخی بازیکنان تیم ملی با دریافت پول از قطری ها کم کاری کرده اند موضوعی که به شدت از سوی علی دایی هم رد شد. خود تو به عنوان کاپیتان تیم ملی در مورد این ماجرا چه نظری داری؟

این فقط و فقط یک شایعه کثیف بود و هست. من سال‌ها است در تیم ملی بازی می کنم. بازیکنان تیم ملی همیشه برای موفقیت تیم ملی جانشان را می دهند. این ها فقط می خواهند تلاش بازیکنان تیم ملی را لوث کنند. تک تک بازیکنان تیم ملی با ازخود گذشتگی هر چه که در توانا داشتند را در زمین گذاشتند. کسانی این شایعات بی پایه و اساس را مطرح می کنند که به تیم ملی و بازیکنان تیم ملی حسادت می‌کنند و دشمنی دارند. آنها فقط می‌خواهند برای تیم ملی و بازیکنان حاشیه درست کنند.

در کل جای افسوس دارد که این نسل نتوانست موفقیت مهمی را کسب کند.
ما می توانستیم موفقیت هایی کسب کنیم و تلاش خود را کردیم اما معتقدم این نسل هنوز تمام نشده است و هنوز می توانیم اتفاقات خوبی را برای تیم ملی رقم بزنیم.

هفته قبل در لیگ یونان به مصاف تیم با حضور کریم انصاری‌فر رفتید در این ارتباط صحبت می کنید؟
بله بعد از رقابت‌های جام ملتها دیگر کریم را ندیده بودم و خوشحال شدم مجدد او را دیدم اما نتیجه بازی مساوی شد گرچه مادنبال کسب برد بودیم. ما امسال تلاش می کنیم عنوان قهرمانی کسب کنیم امیدوارم این اتفاق بیفتد.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها