کد خبر: ۵۶۲۶۰
۲۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۵
استاندار گیلان از خرید توافقی برنج شمال با قیمت ۷۵۰ ‌هزار ریال خبر داد.

اسدالله عباسی با بیان اینکه خرید توافقی برنج شمال از پایه 750 هزار ریال آغاز شده ‌و برای تنظیم بازار برنج تلاش می‌شود، اظهار داشت: ‌‌‌65 هزار میلیارد ریال برای خرید توافقی برنج کشاورزان از سوی دولت  اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه بدهی‌های دولت به چایکاران پرداخت شده و سهم کارخانجات باقی مانده که باید به چایکاران پرداخت کنند، افزود: ‌سازمان‌ چای باید با کارخانجاتی که در پرداخت مطالبات ‌تاخیر عمدی دارند‌ برخورد ‌کند.

استاندار گیلان در ادامه با تشریح اقدامات انجام شده در حوزه پسماند و تفکیک زباله از مبدا اظهار کرد: ساماندهی محل دفن زباله سراوان - رشت که نزدیک 40 سال رها شده بود، اکنون 82 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی شناسایی منشا آلودگی رودخانه های زرجوب و گوهررود را از دیگر اقدامات نام برد و افزود: در این ارتباط تصفیه خانه زندان لاکان رشت به بهره برداری رسید، تصفیه خانه مسکن مهر بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد ضمن اینکه تصفیه خانه فاضلاب رشت نیز در دست ساخت است.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به شناسایی جایگاه جدید برای دفن بهداشتی دور ریز رباله افزود: مشکل حقوقی احداث زباله سوز رشت که سال 92 قرارداد آن منعقد شده بود، در حال برطرف شدن است.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها