کد خبر: ۵۶۱۷۰
۲۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۰
معاون آموزشی وزیر بهداشت با بیان اینکه افزایش ظرفیت پذیرش در رشته پزشکی منوط به توسعه زیرساخت‌ها است، گفت: تاکنون طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی پیش رفته ایم و برای اینکه برنامه را تا سال ۱۴۰۴ پیش ببریم نیازمند بودجه و زیرساخت هستیم.

 با اشاره به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص افزایش ظرفیت پذیرش در رشته های پزشکی گفت: طی دو سال اخیر طبق این مصوبه پیش رفته ایم و سالانه افزایش ۲۰ درصدی پذیرش دانشجو را در این زمینه داشته ایم.

وی با بیان اینکه آموزش رشته پزشکی نیازمند زیرساخت است، گفت: پزشکی رشته‌ای است که جدای از کلاس درس، ساختارهایی مانند آزمایشگاه، مرکز آموزش مهارت های بالینی و ... نیاز دارد و تمام این زیرساخت ها باید برای آموزش فراهم باشد.

باقری فرد گفت: ما در کنار افزایش کمی دانشجویان پزشکی، باید به فکر کیفیت آموزش هم باشیم و قطعا بدون زیرساخت لازم آموزش های ما بی کیفیت خواهد بود.

وی تصریح کرد: طی دو سال اخیر افزایش کمی دانشجویان را داشته‌ایم، اما متاسفانه توسعه زیرساخت ها به موازات آن پیش نرفته است.

باقری فرد گفت: برای تداوم افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان پزشکی در دو سال آینده نیاز به تامین زیرساخت داریم و اگر بودجه لازم در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد می‌توانیم برنامه را اجرایی کرده و افزایش ظرفیت با کیفیت داشته باشیم.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها