کد خبر: ۵۶۱۶۵
۲۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۰
گشت‌های مشترک مبارزه با عرضه کالای قاچاق با حضور در برخی از مزون‌های لاکچری شمال تهران، پوشاک قاچاق عرضه شده در این واحد‌ها را جمع‌آوری کرده و در اختیار مقامات قضائی قرار دادند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در روز‎‌های گذشته حجت‌الله مهدوی، دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران از آغاز برخورد با عرضه پوشاک قاچاق در سطح تهران خبر داده بود؛ بر این اساس، در ادامه اقدامات ستاد مرکزی مقابله با قاچاق کالا و ارز در سطح استان تهران، با هماهنگی‌های انجام شده از طریق نهادها و ارگان‌های ذیربط و براساس وظایف ذاتی ستاد، مبارزه باعرضه پوشاک محرز قاچاق مجددا آغاز شده است.

بنابر اعلام برخی فعالان حوزه تولید پوشاک، برخورد‌های صورت گرفته در گذشته تنها شامل برخی مغازه‌ها و پاساژ‌‌ها بوده و به عبارت دیگر فعالان دانه‌درشت قاچاق مورد ضربه قرار نگرفته و فعالیت خود را ادامه ‌داده‌اند؛ حال پیگیری برخی شواهد به دست آمده توسط تسنیم نشان می‌دهد، نیرو‌های فراجا و دیگر دستگاه‌های متولی مبارزه با قاچاق در یک اقدام عملیاتی واحد‌های لاکچری عرضه کننده پوشاک قاچاق در شمال شهر تهران را مورد بازرسی قرار دادند.

بر اساس اسناد به دست آمده می‎‌توان گفت که در این واحد‌های غیر مجاز، کالا‌های قاچاق به صورت دلار و یورو عرضه شده و بسیاری از کالا‌های کشف شده دارای قیمت‌های چند صد یورویی بوده‌‌اند. بررسی پوشاک در این واحد متخلف نشان می‌دهد اکثر کالا‎‌های عرضه شده از برند‎‌های مطرح و گران‎‌قیمت خارجی بوده‎‌اند که کاملاً به صورت غیرقانونی و قاچاق به کشور وارد شده ‎اند.

 

به گزارش تسنیم، بنابر نظر اکثر کارشناسان اقتصادی استمرار در مقابله با عرضه کالای قاچاق به تقویت تولید ملی منجر خواهد شد؛ با اعلام مقامات مسئول در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، مقابله با عرضه پوشاک قاچاق در تمام حوزه‌ها یعنی البسه، کفش، کیف و غیره ادامه یافته و هرگونه تخلف با برخورد جدی و قانونی همراه خواهد بود، درعین‌حال این برخوردها مقطعی نبوده و ادامه‌دار است.

گفتنی است که در هفته گذشته طرح مقابله با عرضه کنندگان پوشاک قاچاق در فروشگاه‎‌ها و پاساژ‌‎های معروف مانند ایران‎‌مال اجرایی شد، ادامه این روند می‎تواند موجب تغییر رفتار متخلفان شود.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها