کد خبر: ۵۶۱۶۲
۲۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۰
رئیس پلیس راهور فراجا از آماده‌باش بیش از ۸۰ هزار نفر برای تامین ایمنی و آرامش سفرهای نوروزی خبر داد.

 سردار سیدتیمور حسینی در جریان برگزاری رزمایش طرح نوروزی پلیس راهور و دیگر دستگاه‌های خدماتی و امدادی که صبح امروز در محل دانشگاه علوم انتظامی امین برگزار شد، گفت: در آستانه بهار قرآن و بهار طبیعت هستیم و در این فضا ما به دنبال این هستیم که با کمک مردم و البته همراهی دیگر دستگاه‌ها سفرهایی ایمن وتوام با سلامتی را برای همه مردم تامین کنیم. 

وی در ادامه با اشاره به شعار نوروزی امسال پلیس راهور گفت: شعار امسال طرح نوروزی پلیس «امنیت و آرامش در سفر» است. من و همکارانم در پلیس راهور تلاش خواهیم کرد تا با کمک بیش از ۸۰ هزار نفر در دستگاه‌های مختلف مانند سازمان راهداری،سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، اورژانس کشور، امداد خودرو، آتش‌نشانی‌ها و ... در کنار مردم باشیم. در واقع در این ایام که همه درکنار خانواده خود هستند، خادمان مردم در پلیس و دیگر دستگاه‌ها نوروز خود را درخدمت مردم و برای تامین و حفظ امنیت و آرامش آنان در سفر سپری خواهند کرد.

ریس پلیس راهور در ادامه با اشاره به تغییر الگوی سفر مردم به دلیل تقارن با ماه مبارک رمضان گفت: شرایط ماه مبارک رمضان، طبق پیش بینی‌های ما الگو و ساعت سفر را تغییر خواهد داد و ما برای این موضوع نیز در آمادگی کامل هستیم.

حسینی با تاکید بر اینکه اولویت اول ما، کاهش جانباختگان حوادث رانندگی در ایام نوروز است، گفت: متاسفانه سال گذشته جانباختگان در طول اجرای نوروزی رقمی بالغ بر ۱۲۱۷ نفر بود، ما امیدواریم که در سال جدید با تغییرات انجام شده و تمهیدات لازم و تامین و هوشمندسازی دستگاه‌های مختلف نوروزی کم خطر را شاهد باشیم و بتوانیم از شمار قربانیان کم کنیم. از نظر پلیس حتی یک کشته نیز در تصادفات زیاد است.

رئیس پلیس راهور فراجا با تاکید بر اینکه ارتکاب تخلفات حادثه ساز در طول اجرای طرح نوروزی از خظ قرمز های پلیس راهور است، گفت: سرعت و سبقت غیرمجاز، حرکت از شانه خاکی، انجام حرکات نمایشی در حین رانندگی، حرکت خلاف جهت و ... از جمله خط قرمزهای پلیس راهور است. ما اجازه نخواهیم داد که عده‌ اندکی قانون شکن آرامش و ایمنی سفر اکثریت هموطنان را به مخاطره بیاندازند و تمام تلاش ما این است که نوروزی امن و ایمن را برای مردم رقم بزنیم.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها