کد خبر: ۵۶۱۶۰
۲۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۶
دادستان تهران گفت: با کسانی که می‌خواهند به هر نحو به منابع طبیعی و اراضی ملی تعرض و تجاوز کنند در سریع‌ترین زمان ممکن به صورت جدی و ویژه برخورد می‌کنیم.

 به مناسبت هفته منابع طبیعی، صبح روز یکشنبه ۲۰ اسفند، سه اصله نهال در فضای سبز جلو درب دادسرای عمومی و انقلاب تهران توسط علی صالحی داستان تهران و معاونان وی کاشته شد.

دادستان عمومی و انقلاب تهران ضمن تبریک هفته منابع طبیعی اظهار کرد: منابع طبیعی فواید بسیاری برای جامعه بشری دارد بنابراین صیانت و حفاظت از منابع طبیعی وظیفه شرعی و قانونی تمامی مردم است بنا بر فرمایشات مقام معظم رهبری صیانت از منابع طبیعی یک وظیفه همگانی است و تمامی مردم در حفاظت و صیانت از منابع طبیعی باید کوشا باشند.

وی افزود: به عنوان یک وظیفه قانونی و حقوق عمومی دادستان‌های سراسر کشور وظیفه حفاظت و صیانت از منابع طبیعی را بر عهده دارند و در این حوزه بسیار فعال هستند طبق مقررات نیز با کسانی که بخواهند به منابع ملی و اراضی تعرض و تجاوزی داشته باشند قطعاً با قاطعیت برخورد می‌کنند.

صالحی بیان کرد: همکاران در دادسرای تهران تلاش می‌کنند تا از کسانی که در عرصه حفاظت از منابع طبیعی فعالیت می‌کنند حمایت کنند به همین منظور نیز دادسرای ویژه‌ای به منظور صیانت از منابع طبیعی تشکیل شده است و به صورت جد این موضوع را دنبال می‌کند معاونت مربوطه نیز در این حوزه فعال بوده و دارای شعب خاصی است.

وی افزود: با کسانی که می‌خواهند به هر نحو به منابع طبیعی و اراضی ملی تعرض و تجاوز کنند در سریع‌ترین زمان ممکن به صورت جدی و ویژه برخورد می‌کنیم. از تمام مردم کشور مخصوصاً در تهران تقاضا دارم که موضوع حفاظت و صیانت از منابع طبیعی را به عنوان وظیفه خود بدانند.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها