کد خبر: ۵۶۱۵۳
۲۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۰
رئیس اورژانس استان تهران از اجرای طرح «اورژانس دونده» از امروز خبر داد.

محمد اسماعیل توکلی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره جزئیات این طرح گفت: کلانشهر تهران دارای ویژگی‌هایی است که بعضی از آن‌ها می‌تواند امدادرسانی در شرایط اضطراری را با مشکلاتی مواجه کند. از جمله این ویژگی‌ها ترافیک سنگین در برخی معابر، وجود معابر و کوچه‌ها کم عرض، وجود پله در برخی محلات و ... است. این موارد سبب می‌شود تا میانگین زمان حضور اورژانس در محل دچار افزایش شود.

وی با بیان اینکه کاهش مدت زمان حضور اورژانس در محل حادثه از جمله اولویت‌ها و دغدغه‌های اصلی مدیران اورژانس است، گفت: در همین راستا نیز در کنار افزایش پایگاه‌ها و تعداد آمبولانس‌ها از طرفیت موتورلانس نیز استفاده کردیم. همچنین در تازه‌ترین اقدام از امروز طرح «اورژانس دونده» را در تهران اجرایی کردیم. این طرح در کشورهای پیشرفته از جمله دانمارک نیز اجرا شده و نتایج مثبتی در پی داشته است.

رئیس مرکز اورژانس استان تهران با بیان اینکه اجرای این طرح درحال حاضر به شکل پایلوت خواهد بود، گفت:طرح اورژانس دونده در اماکن پر ازدحام نظیر بازار بزرگ تهران و ... اجرا می‌شود که امکان حرکت ناوگان لجستیکی در آن وجود نداشته یا دشوار است و تکنسین اورژانس خود را سر بالین بیمار می‌رساند.

توکلی درباره مزایای اجرای این طرح نیز اظهارکرد: از مزایای این طرح افزایش محدوده تحت پوشش،حذف هزینه‌های لجستیکی و پایگاه و کاهش زمان ارائه خدمات پیش بیمارستانی در بالین افراد است. 

وی با بیان اینکه اداره موتورلانس اورژانس استان تهران پیشرو و اجرا کننده این طرح است، گفت: طرح اورژانس دونده برای اولین بار در سطح کشور اجرا شده و پس از اجرای پایلوت و در صورت موفقیت، الگویی برای کلیه مراکز خواهدبود.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها