کد خبر: ۵۶۱۲۵
۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۵
روز گذشته آزمون فوق‌العاده وکالت سال ۱۴۰۲ با یک حاشیه عجیب برگزار شد؛ قرار گرفتن سوال و جواب‌ها روی یک کانال تلگرامی پیش از شروع آزمون.

 آزمون فوق‌العاده آزمون وکالت عصر روز گذشته (جمعه ۱۸ اسفندماه ۱۴۰۲) برگزار شد. در این آزمون ۱۱۳ هزار نفر (۵۳ هزارنفر زن و ۶۰ هزار نفر مرد) ثبت نام کردند. اما از چند ساعت پیش از برگزاری این آزمون زمزمه‌هایی مبنی بر لو رفتن سوالات به گوش می‌رسید؛ زمزمه‌هایی که پس از برگزاری آزمون در صفحات مجازی رنگ و بوی جدی‌تری به خود گرفت.

یک کانال تلگرامی ابتدا ۲ سوال را منتشر کرد و سپس با گذاشتن آدرس کانال تلگرامی دیگر مدعی شد که تمامی سوالات آزمون فوق‌العاده آزمون وکالت را به همراه پاسخ سوالات منتشر کرده است. شرکت‌کنندگان در آزمون نیز این سوالات را تایید کردند.

    انواع وکیل و انواع تخصص های وکیل را بشناسید

یکی از شرکت‌کنندگان در این آزمون بیان کرد: پیش از ورود به جلسه آزمون دیدیم شرکت‌کنندگان آزمون همه گوشی به دست هستند. پس از پرس‌وجو متوجه شدم گویا ساعت ۱۱:۳۰ یک کانال تلگرامی همه سوالات و پاسخ‌های درست را منتشر کرده است.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد افراد بسیاری با استفاده از سوالات منتشرشده در آزمون شرکت کرده‌اند. این موضوع باید پیگیری شود چراکه حق هزاران نفر مطرح است.

یکی دیگر از شرکت‌کنندگان در این آزمون نیز در واکنش به خبر لو رفتن سوالات آزمون فوق‌العاده وکالت در صفحه‌ مجازی‌اش نوشت: بیش از ۲ ماه است که روزانه بیش از ۱۲ ساعت درس می‌خوانم تا در این آزمون قبول شوم. امروز با شنیدن لو رفتن سوالات خستگی به تنم ماند.

تعداد دیگری از این داوطلبان در صفحات شخصی‌شان خواستار ابطال این آزمون و برخورد با منتشرکنندگان سؤالات شدند.

بررسی فارس نیز نشان می‌دهد سوالاتی که پیش از برگزاری آزمون منتشر شده با سوالات آزمون وکالت همخوانی داشته، اما این موضوع باید از سوی مراجع قضایی ذی‌صلاح مورد تایید قرار بگیرد.

از سوی دیگر، تاکنون هیچ‌یک از مسئولان مربوطه در این رابطه اظهار نظر نکرده‌اند

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها