کد خبر: ۵۶۰۷۴
۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۳
وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با حضور در حوزه دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی از روند برگزاری آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش ویژه رشته شغلی آموزگار ابتدایی و استثنایی سال ۱۴۰۳ بازدید کردند.

 سازمان سنجش آموزش کشور، «رضامراد صحرایی» وزیر آموزش و پرورش با قدردانی از عوامل اجرایی و حفاظتی برگزارکننده آزمون استخدامی آموزش و پرورش، درباره نگاه ویژه دولت سیزدهم برای جذب معلمان متخصص گفت: با توجه به آمار بالای داوطلبان در این آزمون و گستردگی آنان، امکان رقابت نزدیکتر و انتخاب بهترین‌های آموزگاری برای دانش آموزان آینده‌ساز این کشور میسر است چرا که مردم، فرزندان عزیز خود را به مدارس برای تعلیم و تربیت می‌فرستند و آن‌ها لایق بهترین‌ها هستند.

«عبدالرسول پورعباس» رئیس سازمان سنجش آموزش کشور نیز در جریان این بازدید ضمن قدردانی از برگزار کنندگان آزمون گفت: بیش از ۶۳۶ هزار نفر متقاضی در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش ویژه رشته شغلی آموزگار ابتدایی و استثنایی ثبت‌نام کرده‌اند.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: این آزمون یکی از بزرگترین آزمون‌هایی است که در سراسر کشور برگزار شد و اولین آزمونی است که بالاترین داوطلب شرکت کننده زن یعنی ۸۲ درصد را در برمی گیرد و ۱۸ درصد داوطلبان مرد هستند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: این آزمون صبح روز جمعه ۱۸اسفند ماه در ۲۵۴ شهرستان و ۳۲۴ محل حوزه امتحانی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و ۲۱۳۵ حوزه فرعی در سراسر کشور در صحت و سلامت کامل برگزار شد.

پورعباس در پایان اعلام کرد: آزمون‌های متقاضیان اخذ پروانه وکالت مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه نوبت دوم سال ۱۴۰۲، متقاضیان تأسیس و فعالیت شرکت‌های حمل و نقل بین المللی کالا - سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای وزارت راه و شهرسازی در سال ۱۴۰۲، انتخاب دفتریاری دفتر اسناد رسمی – سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در سال ۱۴۰۲، انتخاب اعضای جامعه مشاوران رسمی مالیاتی ایران سال ۱۴۰۲ نیز، در نوبت صبح و بعدازظهر امروز برگزار می‌شود.

آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش ویژه رشته شغلی آموزگار ابتدایی و آموزگار استثنایی سال ۱۴۰۳، از ساعت ۸ بامداد امروز جمعه ۱۸ اسفند ماه در شهرستان‌های اعلام شده برگزار شد.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها