کد خبر: ۵۶۰۴۶
۱۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۷:۱۵
رییس سازمان اورژانس کشور با اشاره به وقوع سیل در استان سیستان و بلوچستان گفت: از همان ساعت‌های ابتدایی وقوع سیل، اورژانس هوایی را فعال و بیماران و همچنین مادران باردار را به مناطق امن و مراکز درمانی منتقل کردیم.

 دکتر جعفر میعادفر با بیان اینکه در این مدت ۱۲ مورد زایمان توسط همکاران ما در مناطق آسیب دیده از سیل در استان سیستان و بلوچستان انجام شده است، افزود: تیم‌های بهداشتی درمانی از ساعات اولیه وقوع سیلاب از دانشگاه های علوم پزشکی زاهدان و ایرانشهر جهت کمک به تیم های بهداشتی و درمانی دانشکده علوم پزشکی چابهار اعزام شدند.

وی به سفر رئیس جمهور به مناطق سیل‌زده نیز اشاره کرد و گفت: با دستور وزیر بهداشت فردا جمعه ۱۸ اسفند ماه به عنوان نماینده وزیر بهداشت، ضمن بازدید از مناطق سیل زده این استان، اقدامات بهداشتی درمانی صورت گرفته را بررسی و کمبودها را برطرف می‌کنیم.

رئیس سازمان اورژانس کشور در ادامه تصریح کرد: اعتبارات مناسبی، برای تقویت خدمت رسانی در مناطق آسیب دیده از سیل به دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر و همچنین دانشکده علوم پزشکی چابهار اختصاص یافته تا بتوانند بخشی از کمبودها و مشکلات را برطرف کنند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، میعادفر افزود: حضور میدانی ما نیز تاکید بر ادامه ارائه خدمات مطلوب تا برطرف شدن کامل مشکلات دارد و تجهیزات درمانی و دارویی به زودی به مناطق سیل‌زده ارسال و در صورت نیاز نیروهای تخصصی پزشکی و پرستاری نیز به این مناطق اعزام خواهند شد.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها