کد خبر: ۵۶۰۳۲
۱۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۰
 رئیس سازمان هواپیمایی با اعلام اینکه تا پایان سال بلیت هواپیما گران نمی‌شود، گفت: بارها هم به مردم اطلاع رسانی و توصیه کرده‌ایم که به صورت مستقیم از ایرلاین‌ها بلیت خریداری کنند.

 محمد محمدی‌بخش رییس سازمان هواپیمایی درباره ادامه فروش بلیت گران از سوی برخی از ایرلاین‌ها، دفاتر فروش بلیت و پلت‌فرم‌های و فروش بلیت‌های نوروزی با اعمال افزایش قیمت‌های غیرقانونی، اظهار داشت: همه شرکت‌های هواپیمایی باید بلیت را با قیمت‌های مصوب به فروش برسانند. هر مرجع فروشی که تخلف و گران‌فروشی کند هم سازمان هواپیمایی و هم سازمان تعزیرات با آن برخورد می‌کند و طبق اعلام سازمان تعزیرات تاکنون چند شرکت هواپیمایی و سایت‌های فروش جریمه نقدی شده‌اند و تا تعلیق هم پیش رفته‌ایم.

وی ادامه داد: بارها هم به مردم اطلاع رسانی و توصیه کرده‌ایم که به صورت مستقیم از ایرلاین‌ها بلیت خریداری کنند.

رییس سازمان هواپیمایی با بیان اینکه تا پایان سال بلیت هواپیما گران نمی‌شود، گفت: برای تعیین قیمت بلیت هواپیما در سال ١۴٠٣ هفته آینده شورای عالی هواپیمایی تشکیل می‌شود و در این جلسه درباره تغییر نرخ تصمیم گرفته می‌شود.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره سرپیچی ایرلاین‌ها از قانون برای فروش بلیت با نرخ مصوب تاکید کرد: در بحث برخورد با ایرلاین‌های متخلف و جریمه آنها تا لغو هم رفته‌ایم و باید توجه داشت که هر جرمی، جرایم مشخصی در قانون دارد و بالاتر از آن امکان برخورد با متخلفان نیست.

وی ادامه داد: البته باید هزینه‌های تمام شده را هم در نظر گرفت و در کنترل و مدیریت بازار باید به نوسانات نرخ ارز، افزایش هزینه‌های شرکت‌های هواپیمایی و حفظ ایمنی پروازها و همچنین رفاه مردم توجه داشته باشیم. قطعا ملاحظات نرخ تمام شده در حفظ ایمنی پروازها بسیار اهمیت دارد و نمی‌توان این مولفه‌های موثر را نادیده گرفت.

محمدی‌بخش با بیان اینکه سازمان براساس ماده ۶ شورای عالی هواپیمایی و قانون سازمان هواپیمایی باید به تنظیم قیمت بلیت ورود کند، افزود: در تعیین نرخ بلیت هواپیما هم رضایت مردم و هم هزینه‌های ایرلاین‌ها را در نظر می‌گیریم.

 

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها