کد خبر: ۵۶۰۲۲
۱۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۰

یک کارشناس حوزه کار با اشاره به پیامدهای بکارگیری زنان و استفاده از نیروی کار غیرمجاز با حقوق پایین، اظهار کرد: پرداخت دستمزد کم‌ به زنان موجب اجحاف در حق آنها شده و حضور کارگران غیر مجاز در کشور باعث می‌شود برخی کارفرمایان به پرداخت دستمزد حداقلی رغبت نشان بدهند و کمتر از نیروی کار داخلی استفاده کنند.

ولی الله صالحی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص نقش کارگران غیرمجاز به ویژه زنان در عدم رعایت حداقل دستمزد از سوی کارفرمایان اظهار کرد: متاسفانه بحث عدم رعایت حداقل دستمزد مصوب از سوی کارفرمایان در خصوص زنان شاغل و کارگر به کرات دیده می‌شود که موجب شده در بیشتر موارد اجحاف و سوء استفاده از نیروی کار زن را شاهد باشیم.

وی ادامه داد: متاسفانه این یک واقعیت تلخ است که زنان برای داشتن یک زندگی حداقلی به کمترین میزان دستمزد رضایت می‌دهند تا بتوانند امرار معاش کنند و از عهده هزینه‌های زندگی برآیند.

این کارشناس حوزه کار درباره حضور نیروهای کار غیرمجاز نیز گفت: در حال حاضر کارگران غیر مجاز  و نیروهای کار خارجی بسیاری در کشور وجود دارند که حضور آنها باعث شده تا برخی کارفرمایان به پرداخت دستمزد حداقلی رغبت نشان بدهند و کمتر از نیروی کار داخلی استفاده کنند. این مسأله صرفنظر از اینکه بازار کار کشور را به هم می ریزد باعث می شود تا نیروهای آماده به کار خودمان بیکار بمانند و در مقابل از اتباع غیرمجاز که روادید کار ندارند استفاده شود و ناهنجاری ها و مشکلات اجتماعی بسیاری به وجود بیاید.

صالحی با تاکید بر کنترل و نظارت دستگاه‌های متولی در بحث حضور نیروهای کار غیرمجاز در کشور تاکید کرد: از سویی اتباع خارجی نیز در عدم رعایت حداقل دستمزد توسط کارفرمایان نقش دارند زیرا روادید کار ندارند و داشتن روادید کار شرط صدور کارت اشتغال است، لذا برای گذران زندگی از سر ناچاری به کار با حقوق و مزد پایین تن می دهند و اگر نپذیرند نمی توانند قانونی در کشور فعالیت کنند.

به گفته وی استفاده از زنان با حقوق کم و بکارگیری نیروی کار خارجی و غیرمجاز در کشور بر عرضه و تقاضای نیروی کار به شدت تاثیر می گذارد و بهم ریختگی بازار و گسترش بیکاری را به دنبال دارد.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها