کد خبر: ۵۵۹۸۹
۱۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۰
در آیین اختتامیه دومین رویداد ملی ستاپ (سکوی تحول آموزش و پرورش) که در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد جوایز و تندیس ویژه این رویداد به گروه های منتخب فعال در حوزه نوآوری های آموزشی تربیتی اعطا شد.

رضا مراد صحرائی، وزیر آموزش و پرورش طی سخنانی در مراسم در خصوص رویدادهایی از این دست که به نوآوری و فناوری در بخش آموزش و تربیت می‌پردازد گفت: اگر در گذشته بمانیم حتماً محکوم به شکست هستیم. کودکان دنیای متفاوتی را تجربه می‌کنند و ابزار متفاوتی هم برای آموزش دارند. معلم نباید صرفاً آموزش دهنده علم باشد؛ وظیفه دیگر معلم این است که پرورش دهنده استعدادها و خلاقیت کودک و نوجوان باشد.

وی با بیان اینکه عمده مسائل آموزشی ما در سطوح پایین علم و آموزش هستند؛ گفت: گاهی دانش بیشتری به کودکان می‌دهیم که باز هم در سطح پایین علم است اما فناوری‌هایی که به کاربرد دانش کمک کرده و باعث می شوند دانش به زندگی روزمره دانش آموزان راه پیدا کند مورد نیاز ماست.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: اگر آموزش و پرورش به اولویت اول کشور بدل شود می‌توانیم گره‌های آینده این کشور را رفع کنیم. مسئله ما این است که در سطوح بالا به آموزش و پرورش توجه شود.

در ابتدای این مراسم، سید حسام نوربخش، دبیر رویداد ملی ستاپ، با اشاره به اتمام دوره دوم این رویداد گفت: پس از یک پروسه شش ماهه از زمان فراخوان، ثبت طرح تا ارزیابی و توانمندسازی، ۹ میلیارد تومان سرمایه توسط ۱۷ تیم‌های نوآور و فناور حوزه تعلیم و تربیت جذب شد.

نوربخش، هدف اصلی این رویداد را ایجاد سکوی همرسان بین چالش‌های حوزه تعلیم و تربیت با شبکه نوآور و پشتیبان دانست و گفت: توانستیم اتفاقات مثبتی را رقم بزنیم اما هنوز جای کار وجود دارد.

وی ابراز امیدواری کرد با کمک مجموعه‌های حامی این رویداد از جمله وزارت آموزش و پرورش، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شبکه آموزش سیما، سازمان بسیج مستضعفین و .. بتوان این مهم را رقم زد و سال به سال این تیم‌های نوآور موفق‌تری در زیست بوم تعلیم و تربیت دیده شوند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی،فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری،  اولین جایزه تاب آوری در حوزه آموزشی_تربیتی با عنوان «جایزه حازم» به تاب آورترین کارآفرین زیست بوم تعلیم و تربیت، حازم فری‌پور اعطا شد. این جایزه از امسال به جوایز ویژه "رویداد ملی ستاپ" اضافه شد.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها