کد خبر: ۵۵۹۶۹
۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۸
معاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان مدیریت پسماند شهر تهران از برگزاری رویداد محیط زیستی با عنوان « خانه‌تکانی سبز» در ۱۷ و ۱۸ اسفند ماه خبر داد. طرحی که با شرکت در آن هم از شر لوازم اضافی خانه رها می‌شوید و هم به نیازمندان کمک خواهید کرد.

 با توجه به ایام خانه تکانی آخر سال، سازمان مدیریت پسماند در نظر دارد با همکاری افراد فعال در حوزه پسماند، خیریه ها و تشکل های محیط زیستی، رویداد خانه تکانی سبز را برگزار و درآمد ناشی از آن‌را به امور خیریه اختصاص دهد. سکینه بدرلو با بیان این مطلب و تشریح آن گفت: «برخی از شهروندان هنگام خانه تکانی مقدار زیادی از پسماند یا وسایل خود را دور می اندازند در حالی که بسیاری از خیریه ها به این وسیله ها نیاز دارند. شهروندان در ازای پسماند می‌توانند گل، نهال و کاکتوس هم دریافت کنند.» به گفته او درب بطری، داروهای بلااستفاده، متالایز و پرولایز(پوشش پفک،چیپس و کیک)، اسباب بازی، لباس، کیف و کفش سالم قابل استفاده، پسماندهای الکترونیکی و الکتریکی، ظروف چند لایه تتراپک(بسته بندی شیر و انواع نوشیدنی) و کاغذ و مقوا از جمله پسماندهایی هستند که در این رویداد جمع آوری می شود.
مخازن جمع آوری پسماندها

به گفته بدرلو، با هماهنگی انجام شده مرکز آموزش شهروندی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، در سه نوبت هشت ساعته مخازن را قراردادیم تا شهروندان پسماند های خود را تحویل دهند. او ادامه داد: «ما این زباله ها را ذخیره می‌کنیم و به بخش هایی که از آن استفاده می‌کنند، تحویل می‌دهیم. همچنین پارچه ها را از مردم تحویل می‌گیریم و به کانون هایی که به درآمدزایی بانوان سرپرست خانوار کمک می‌کنند، رایگان در اختیارشان قرار می دهیم.» معاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان مدیریت پسماند شهر تهران تاکید کرد: «در رویداد محیط زیستی خانه تکانی سبز، علاوه بر دریافت زباله از مردم، غرفه هایی داریم که محصولات سبک زندگی پسماند دوستدار محیط زیست را به فروش می‌رسانند. همچنین غرفه‌ای با هدف سرگرم کردن کودکان پیش‌بینی شده تا والدین بتوانند به همراه فرزندان‌شان در این برنامه خیریه محیط‌زیستی شرکت کنند.»
مشارکت دو روزه شهروندان

شهروندان می‌توانند روزهای پنجشنبه و جمعه( ۱۷و ۱۸ اسفند) از ساعت ۹ تا ۱۶ به مرکز آموزش شهروندی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در فلکه دوم صادقیه، خیابان آیت‌الله کاشانی، خیابان اباذر، روبه‌روی بیمارستان پیامبران، خیابان (مقداد) مراجعه و انواع پسماندهای خود تحویل دهند و در این رویداد محیط زیستی مشارکت کنند.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها