کد خبر: ۵۵۹۳۱
۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۵
بر اساس فهرست میلیاردرهای بلومبرگ که شامل ۵۰۰ سرمایه‌دار اول جهان می‌شود، ایلان ماسک در روز سه شنبه عنوان ثروتمندترین فرد جهان را از دست داد و جف بزوس، مؤسس آمازون جایگزین وی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، بر اساس فهرست میلیاردرهای بلومبرگ که شامل 500 سرمایه‌دار اول جهان می‌شود، ایلان ماسک در روز سه شنبه عنوان ثروتمندترین فرد جهان را از دست داد و جف بزوس، مؤسس آمازون جایگزین وی شد.

به گفته این شبکه خبری، دارایی خالص بزوس به 200 میلیارد دلار رسیده در حالی که ثروت ماسک به 198 میلیارد دلار رسیده است.

بر اساس این شاخص، مدیرعامل تسلا در سال گذشته میلادی بیش از 31 میلیارد دلار ضرر کرده اما دارایی بزوس بیش از 23 میلیارد دلار افزایش یافته است.

پایگاه اینترنتی "مارکت واچ" MarketWatch سقوط جایگاه ماسک را به سقوط سهام تسلا نسبت داده است.

پس از اعمال کاهش قیمت و تخفیف خودروهای تسلا در ایالات متحده و چین، سهام این سازنده خودروهای برقی روز دوشنبه بیش از 7 درصد کاهش یافت.

این گزارش حاکی است که از ابتدای سال جاری میلادی ، سهام تسلا حدود 24 درصد کاهش یافته است.

این اولین بار از اواخر سال 2021 است که بزوس در صدر فهرست میلیاردرهای بلومبرگ قرار می گیرد.

وی حدود 9 درصد از سهام آمازون، بزرگترین فروشگاه اینترنتی جهان، و همچنین مالکیت کامل شرکت فضایی "بلو اوریجین" Blue Origin و چند شرکت دیگر را در اختیار دارد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، سومین مرد ثروتمند جهان، برنارد آرنو، مدیر عامل شرکت "ال‌وام‌هاش" LVMH ، غول فرانسوی تولید کننده کالاهای لوکس است.

بزوس، ماسک و آرنو سال‌هاست که برای عنوان ثروتنمدترین فرد جهان با یکدیگر رقابت نزدیکی دارند. بر اساس گزارش بلومبرگ، این سه نفر در جهان تنها افرادی هستند که تاکنون بیش از 200 میلیارد دلار دارایی خالص داشته‌اند.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها