کد خبر: ۵۵۹۱۴
۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰
در حالی بازار ارز در مسیر صعودی قرار گرفته و پله به پله، وارد کریدورهای جدید می‌شود که بررسی‌ها نشان می‌دهد که بلاتکلیف بودن بازار و نبود چشم‌نداز مشخص از قیمت‌ها در روزهای آینده، فروشندگان ارز را از بازار فراری داده است.

آن‌طور که گزارش‌ها نشان می‌دهد، دلاربازان دیروز در بازار ارز به ندرت دیده می‌شدند و ترجیح داده‌اند تا آرام گرفتن بازار، از فروش دلار دست نگه دارند.

در این میان، برخی از تحلیلگران اقتصادی اعتقاد دارند که سیاست‌هایی چون ارزپاشی و خبردرمانی، چاره و راه کنترل بازار ارز نیست.

بنا به این گزارش، در معاملات امروز (سه‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲) مرکز مبادله ارز و طلای ایران، هر اسکناس دلار آمریکا با ثبات نسبت به روز کاری قبل به‌نرخ ۴۲ هزار و ۹۲۰ تومان و حواله دلار نیز به‌نرخ ۳۹ هزار و ۸۶۴ تومان معامله می‌شود.

قیمت هر اسکناس یورو در مرکز مبادله ایران نیز با افزایش نسبت به روز کاری قبل به ۴۶ هزار و ۶۱۸ تومان و نرخ حواله یورو با افزایش به ۴۳ هزار و ۲۹۸ تومان رسیده است.

از سوی دیگر، اسکناس درهم امارات نیز با ثبات نسبت به روز کاری گذشته ۱۱ هزار و ۶۸۶ تومان ارزش‌گذاری شده است و نرخ حواله درهم نیز با ثبات ۱۰ هزار و ۸۵۴ تومان است.

همچنین در صرافی ملی هم امروز قیمت خرید دلار آمریکا ۴۲ هزار ۴۹۱ تومان و قیمت فروش دلار آمریکا ۴۲ هزار و ۹۲۰ تومان اعلام شد. از سوی دیگر قیمت خرید یورو ۴۶ هزار و ۱۵۲ تومان و قیمت فروش یورو ۴۶ هزار و ۶۱۸ تومان بوده است.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها