کد خبر: ۵۵۸۶۴
۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۵
رئیس اورژانس تهران آخرین شمار مصدومان چهارشنبه‌سوری در استان تهران را یک فوتی و ۱۵ مصدوم اعلام کرد.

رئیس سازمان اورژانس استان تهران با اشاره به مصدوم شدن ۱۵ نفر در حوادث مرتبط با چهارشنبه‌سوری در استان تهران از ابتدای اسفندماه گفت: یک نفر از مصدومان جان خود را از دست داده است.

محمداسماعیل توکلی در گفت‌وگو با تسنیم درباره حوادث چهارشنبه‌سوری ۱۴۰۲ اظهار کرد: از یکم تا پانزدهم اسفندماه امسال، ۱۵ نفر در حوادث ناشی از چهارشنبه‌سوری دچار مصدومیت شدند که متاسفانه یک نفر جان خود را از دست داد.

وی افزود: ۶ نفر از مصدومان پس از اقدامات اولیه توسط کارشناسان اورژانس به مراکز درمانی منتقل و هفت نفر نیز در محل حادثه درمان شدند.

توکلی ادامه داد: در همین بازه زمانی در سال ۱۴۰۱، تعداد ۳۰ نفر در حوادث مرتبط با چهارشنبه آخر سال مصدوم شده بودند که چهار نفر جان خود را از دست داده بودند، ۱۱ نفر به مراکز درمانی منتقل و ۱۵ نفر در محل حادثه درمان شده بودند بنابراین تعداد مصدومان چهارشنبه‌سوری در استان تهران نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته ۵۰ درصد کاهش یافته است.

رئیس سازمان اورژانس استان تهران گفت: کاهش ۵۰ درصدی حوادث چهارشنبه‌سوری در سال ۱۴۰۲، نشان‌دهنده اثرگذاری برنامه‌های آموزشی و اطلاع‌رسانی گسترده درمورد خطرات این شب خطرناک است؛ با این حال، اورژانس استان تهران از مردم استان تقاضا دارد تا همچنان با رعایت نکات ایمنی، از بروز حوادث ناگوار در چهارشنبه‌سوری جلوگیری کنند.

آگاه‌سازی ۳۰۰۰ دانش‌آموز از حوادث چهارشنبه‌سوری

وی همچنین از برگزاری دوره‌های آموزشی در مدارس با هدف کاهش حوادث چهارشنبه‌سوری خبر داد و تصریح کرد: با توجه به ضرورت آموزش کودکان و نوجوانان در خصوص حوادث چهارشنبه آخر سال، اداره آموزش همگانی اورژانس استان تهران اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی در مدارس سراسر استان کرد و از ابتدای اسفندماه بیش از ۳۰۰۰ دانش‌آموز در مدارس استان تهران در خصوص خطرات چهارشنبه آخر سال آموزش دیدند.

رئیس سازمان اورژانس استان تهران ادامه داد: در این دوره‌های آموزشی، مباحثی نظیر خطرات مواد محترقه، پیشگیری از حوادث چهارشنبه‌سوری، نحوه مقابله با آتش‌سوزی و همچنین اقدامات اولیه در زمان بروز حادثه به دانش‌آموزان آموزش داده شد.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها