کد خبر: ۵۵۷۹۵
۱۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۰
هادی چوپان، قهرمان خودساخته ایرانی که آرزو داشت آرنولد را ببیند، فاتح مسابقاتی با نام و عنوان او شد.

وقتی مسترالمپیا با همه آن ماجراهای عجیب به پایان رسیده بود، وقتی هادی خشمگین و ناامید به‌نظر می‌رسید، وقتی هواداران پرشمار او در ایران افسوس می‌خوردند و رامسفلد قهرمانی را جشن می‌گرفت، گرگ ایرانی به همه مردم وعده داد که دوباره برمی‌گردد و روی صحنه‌های مختلف، پرچم ایران را به اهتزاز درمی‌آورد. چوپان راستگوی ورزش ایران، دقیقا همین کار را انجام داد. او پس از پشت سر گذاشتن ماجراهای مسترالمپیا، حالا در رقابت‌های آرنولدکلاسیک خوش‌درخشید و جایزه اول را از آن خودش کرد. حالا هم هادی نفسی به راحتی می‌کشد و هم مردم ایران از موفقیت دوباره این چهره محبوب لذت می‌برند.
همه‌چیز در مورد آرنولدکلاسیک

فستیوال ورزشی آرنولد که با عنوان آرنولدکلاسیک نیز شناخته می‌شود، از اعتبار بسیار بالایی در دنیای پرورش اندام برخوردار است. این رقابت‌ها نخستین‌بار ۳۵سال قبل برگزار شد و همچنان نیز پابرجا مانده است. این دومین رقابت مهم دنیای پرورش اندام پس از مسترالمپیا به شمار می‌رود. در حقیقت اگر مسترالمپیا سطح اول پرورش اندام دنیا باشد، این رقابت‌ها سطح دوم آن خواهد بود، هر چند که فاصله کیفیت این دو رقابت اصلا زیاد به‌نظر نمی‌رسد. شاخه‌هایی از این رقابت حتی در کشورها و قاره‌های دیگری از جهان نیز برگزار می‌شود اما مسابقه‌های اصلی در اوهایو شکل می‌گیرند، جایی که هادی قرار بود به رقابت با برخی از ستاره‌های پرورش اندام دنیا بپردازد. نکته‌ای که همیشه این رقابت‌ها را خاص می‌کند، جوایز مالی قابل توجه آن است. در این دوره نفر اول آرنولدکلاسیک ۳۰۰هزار دلار جایزه دریافت کرد. گفته می‌شود قرار است این جایزه در دوره بعدی به ۵۰۰هزار دلار برسد. در این صورت، جایزه مالی آرنولدکلاسیک حتی از مسترالمپیا هم بیشتر خواهد شد.
شاهکار به سبک هادی

هادی چوپان نه فقط نخستین ورزشکار ایرانی قهرمان تاریخ این رقابت‌ها، بلکه نخستین ورزشکار آسیایی است که این جایزه بزرگ را به‌دست می‌آورد. به‌طور معمول همیشه چهره‌هایی از کشور آمریکا و یا نهایتا اروپا برنده این جایزه می‌شدند. در ۵دوره اخیر، ۳آمریکایی، یک انگلیسی و یک هلندی این عنوان را از آن خودشان کرده بودند. در گذشته چهره‌های سرشناسی مثل رونی کلمن، دکستر جکسون و جی کاتلر توانسته بودند نفر اول آرنولدکلاسیک شوند و حالا دیگر مجسمه زیبای این رقابت‌ها به گرگ ایرانی اختصاص پیدا کرده است. هادی با این موفقیت باز هم نشان داده که چه وزنه مهمی برای دنیای پرورش اندام است.
رقبای هادی چه کسانی بودند؟

هادی که قهرمان مسترالمپیای۲۰۲۲ جهان است، در رشته اوپن مردان در این رقابت‌ها شرکت کرده بود و چند رقیب سرسخت هم در مسیر ایستادن روی سکوی اول داشت. ۲رقیب جدی او، ساموئل دائودا و رافائل براندائو بودند که هر دو آماده به‌نظر می‌رسیدند اما هادی چوپان به لحاظ بدنی، در بهترین فرم ممکن قرار داشت. شاید در مسترالمپیای اخیر، ایرادهایی به فیزیک هادی وارد بود اما این بار عملا نمی‌شد هیچ اشکالی از این ستاره گرفت. سرمربی همیشگی او هانی رامبد نیز در کنارش بود تا این ۲نفر دوباره دوش به دوش هم، یک موفقیت تاریخی را جشن بگیرند.
به این هیولا نگاه کنید

از همان زمان شروع رقابت‌های هادی، آرنولد کاملا تحت‌تأثیر او قرار گرفته بود. اینکه چهره‌ای مثل آرنولد با یک گذشته طلایی در هنر و ورزش این چنین یک ورزشکار را «هیولا» خطاب کند، موفقیتی است که ساده به‌دست نمی‌آید. برای خود هادی هم جایزه گرفتن از دستان آرنولد یک فرصت ویژه و به یاد ماندنی بود. او تأکید داشت که در کودکی برای خرید فیلم‌های این چهره هزینه می‌کرده و بزرگ‌ترین آرزوی زندگی‌اش دیدن آرنولد از نزدیک و عکس گرفتن با او بوده است. حالا اما این رویای قدیمی برآورده شده و خیلی‌ها صف می‌بندند تا از هادی چوپان و آرنولد در کنار هم عکس بگیرند. بدون شک این یک لحظه تاریخی برای ورزش ایران است و خوشحالی مردم، هادی را هم شادتر می‌کند. جالب موقعی بود که وقتی چوپان روی صحنه فیگورهایی را به نمایش گذاشته بود، این آرنولد بود که با گوشی‌اش با او عکس سلفی می‌گرفت.
افسوسی که پاک می‌شود

کاش می‌شد به عقب برگشت و حرکات هادی چوپان روی استیج مسترالمپیا۲۰۲۳ را پاک کرد. افسوس که نمی‌شود به عقب برگشت اما به هر حال هادی حتی با وجود همه آن اتفاق‌ها هنوز یک چهره بسیار محترم در دنیای پرورش اندام است. قطعا بهتر بود که او به هم باشگاهی‌اش احترام می‌گذاشت و از این تصمیم لذت می‌برد اما ایستادن در جایگاه دوم برای او اصلا ساده به‌نظر نمی‌رسید. البته که خود هادی بعدها به رقیبش تبریک گفت و حالا شاید این موفقیت، همه‌چیز را جبران کرده باشد.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها