کد خبر: ۵۵۷۹۴
۱۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۰
والدین نباید در تربیت کودک خود نگران حرف مردم باشند. قربانی کردن فرزندتان بخاطر دیگران، شخصیت و آینده کودک شما را تخریب می‌کند.

برای داشتن کودکی مستقل و قدرتمند در آینده باید از همین امروز دست به کار شوید زیرا نحوه برخورد والدین با کودکان ارتباط مستقیمی با تربیت آنان دارد.

اگر شخصیت وابسته‌ای دارید و به خاطر تایید شدن و نگرانی از حرف مردم به تنها کسی که فکر نمی‌کنید، خود و کودکتان است، باید بگوییم که کودک شما نیز در آینده همانند شما رفتار خواهد نمود و قربانی دیگران خواهد شد. توصیه می‌کنیم این بخش را بخوانید تا بیاموزید که چه زمانی حق ندارید کودک خود را قربانی دیگران کنید.
اسباب بازی کودکتان را به زور نگیرید

حس مالکیت در کودک بسیار قوی است و او اسباب بازی‌های خود را دوست دارد و به آسانی حاضر نمی‌شود آنها را با کودک دیگری تقسیم کند، بنابراین پدر و مادر نباید کودک را تحت فشار بگذارند یا او را به خاطر سخاوت نداشتن سرزنش کنند. وقتی کودک هنوز معنی سخاوت را نمی‌داند و برای آن آمادگی ندارد، سرزنش والدین تنها سبب تحقیر کودک و درهم شکستن اعتماد به نفس او می‌شود.

برخی والدین زمانی که کودکشان اسباب بازی خود را به دوستش نمی‌دهد، وارد عمل شده و واکنش بدی نشان داده و کودک را نه تنها سرزنش می‌کنند بلکه اسباب بازی را با زور از کودک خود گرفته و به دیگری می‌دهند. این رفتار بسیار مخرب است و به کودک یاد می‌دهد که تو باید همیشه به خاطر دیگران از حق خود بگذری. در این هنگام والدین باید رفتار درستی نشان داده و دو کودک را سرگرم بازی دیگری نمایند تا ذهنشان از اسباب بازی دور شود.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها