کد خبر: ۵۵۷۸۸
۱۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۰
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران نرخ وام مسکن را در شهر تهران و سایر شهرهای این استان اعلام کرد.

 به نقل از باشگاه خبرنگاران، حسین جنتی افزود: نرخ وام مسکن تنها در استان تهران ۲۰۰ میلیون تومان است و در سایر شهرهای تهران همانند استان های دیگر ۱۰۰ میلیون تومان تعیین شده است.

مدیرکل راه وشهرسازی استان تهران گفت: در حال حاضر روند پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن در استان تهران با توجه به همکاری بانک های عامل بهتر شده است اما همچنان در این شهروندان تهرانی با مشکل در بانک ها مواجه هستند.

به گفته وی متقاضیان دریافت تسهیلات تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان برای تهران و ۱۰۰ میلیون تومان برای سایر شهرهای این استان باید در سامانه saman.mrud.ir نام‌نویسی و مدارک مورد نیاز را بارگذاری کنند.

جنتی بیان کرد: تمامی متقاضیان و مستأجران باید در سامانه املاک و اسکان اطلاعات خود را ثبت کنند و قرارداد آنها معتبر و دارای کد رهگیری باشد.

    نرخ سود تسهیلات نهضت ملی مسکن کمتر می شود؟ | شارژ بانک مسکن برای حمایت از نهضت ملی

وی با بیان اینکه متقاضی باید متأهل و یا خانم مجرد سرپرست خانوار باشد و حتما باید دارای کد رهگیری باشد و دریافت کننده وام ودیعه باید اجاره‌نامۀ رسمی یا اجاره‌نامۀ ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای رمز رهگیری باشد.

    مبلغ قسط وام مسکن ملی اعلام شد | نرخ سود تسهیلات نهضت ملی مسکن چند درصد شد؟

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اضافه کرد: متقاضی دریافت وام ودیعه نباید فراموش کند که در هنگام ثبت نام فاقد مسکن یا زمین مسکونی باشد و چنانچه هر زمان سابقۀ مالکیت او محرز شود از فرآیند پرداخت تسهیلات حذف خواهند شد.

جنتی با بیان اینکه برخی تصور می کنند که تسهیلات ودیعه مسکن در حاشیه شهر تهران ۲۰۰ میلیون تومان است، گفت: میزان تسهیلات در شهرهای حاشیه تهران ۱۰۰ میلیون تومان است.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها