کد خبر: ۵۵۷۴۰
۱۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۰
اعضای شورای شهر تهران با اکثریت آراء یک فوریت طرح «ثبت درختان ارزشمند به عنوان میراث طبیعی شهر تهران» را به تصویب رساندند.

 اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دویست و نوزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران بررسی یک فوریت طرح «ثبت درختان ارزشمند به عنوان میراث طبیعی شهر تهران» را در دستور کار داشتند که در همین راستا مهدی پیرهادی رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران گفت: یکی از موضوعات اصلی به عنوان دغدغه امروز در شهر، درختان ارزشمند در شهر تهران است که در همین راستا با سازمان بوستان‌ها جلسات بسیاری برگزار شده است.

او افزود: در تهران ۴۴۷ درخت ارزشمند با محیط بن بالای ۲۰۰ سانتی متر در فضاهای عمومی شهر تهران وجود دارد. در حقیقت با محیط بن بالای ۸۰۰ سانتی متر ۳ درخت، محیط بن ۴۰۰ تا ۶۰۰ سانتی متر ۵۷ درخت و محیط بن ۲۰۰ تا ۴۰۰ نیز ۳۶۹ درخت در تهران وجود دارد.

پیرهادی ادامه داد: نگهداری صحیح و لزوم شناسایی گونه های مختلف و ثبت این درختان از فوریت های این لایحه است و بی تردید اهمیت درختان کهنسال در جوامع شهری بسیار روشن است.

نهایتا اعضای شورای شهر تهران با اکثریت آراء یک فوریت طرح «ثبت درختان ارزشمند به عنوان میراث طبیعی شهر تهران» را به تصویب رساندند.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها