کد خبر: ۵۵۷۳۹
۱۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۰
مدیر کل امور زنان و خانواده شهرداری تهران پیرامون بیستمین نمایشگاه "زنان و تولید ملی" توضیحاتی را ارائه کرد.

مربم اردبیلی در نشست خبری بیستمین نمایشگاه "زنان و تولید ملی" گفت: تلاش کردیم در طول این سال‌ها حجم نیازها و تقاضاها برای عرضه محصول را شناسایی و فرصت ها را به صورت بهینه بین زنان سرپرست خانوار توزیع کنیم. در طول دو سال گذشته ۹۶ دوره بازارچه در سطح شهر داشتیم و به نظر می رسد بازارچه‌های موقت، فصلی و دوره ای بیشتر از بازارچه‌های دائمی مورد استقبال قرار گرفته اند.

مدیرکل امور زنان و خانواده شهرداری تهران افزود: کسب و کارهای خرد و خانگی در این دوره به ۸۶۴ مجموعه کسب و کار رسیده و در چند ایستگاه مترو پرتردد و ۶ بوستان و دیگر فضاها بالغ بر ۳۶۴۰ نفر از زنان سرپرست خانوار مشغول فعالیت هستند؛ این کسب و کارها قبل از این دو سال ۲۶۲ مورد بود.

او با بیان اینکه متراژ نمایشگاه پیش رو ۴ هزار متر است، گفت: در بوستان گفتگو و ۱۳ ایستگاه مترو از جمله شریعتی، تجریش، شهید بهشتی، سرسبز، شادمان، عبدل آباد، اشرفی اصفهانی، میرداماد، مصلی امام خمینی (ره) و زمزم و ۶ بوستان در مناطق ۲، ۴، ۹ ۱۹، ۲۰ و ۲۲ نمایشگاه خواهیم زد.

اردبیلی ادامه داد: در بحث به روز رسانی اطلاعات زنان سرپرستان خانوار تحت پوشش شهرداری نیز تمام داده ها را به روز کردیم و افراد جدیدی را نیز تحت پوشش گرفتیم. مجموعه های مختلفی در سطح کشور از زنان سرپرست خانوار حمایت می‌کنند اما شهرداری تهران بسته جامعی از مشاوره، آموزش، مهارت آموزی، ایجاد فضای تولید و فروش و فرصت اشتغال و حمایت از فرزندان این زنان را انجام می‌دهد.

مدیرکل امور زنان و خانواده شهرداری تهران گفت: وجه تمایز کار شهرداری این است که ایجاد اشتغال می کند و عاملیت مولد در این زنان است و ما مستمری دهنده نیستیم بلکه حمایت کننده و شتاب دهنده هستیم.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها