کد خبر: ۵۵۷۰۸
۱۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۰
کارخانه‌های جهانی ماه فوریه برای خروج از رکود تلاش کردند زیرا قدرت اروپایی آلمان به دلیل کاهش شدید تقاضا تحت فشار قرار گرفت.

 مجموعه‌ای از نظرسنجی‌های تجاری، عملکرد پراکنده را در اروپا با نزدیک شدن به پایان سه ماهه اول نشان داد. فعالیت‌های تولیدی در ماه گذشته در سراسر منطقه یورو، در بحبوحه تقاضای ضعیف کاهش یافت، اگرچه شرکت‌ها نسبت به سال آینده خوش‌بین بودند. شاخص مدیران خرید کارخانه منطقه یورودر ماه فوریه از ۴۶.۶ ژانویه به ۴۶.۵ سقوط کرد که از تخمین اولیه ۴۶.۱ شکست خورد اما کمتر از علامت ۵۰ است.

انتظار می‌رود سیاست‌گذاران بانک مرکزی اروپا تا ژوئن منتظر بمانند تا نرخ‌های بهره را کاهش دهند و همچنان به مبارزه خود برای بازگرداندن تورم به هدف دو درصدی ادامه دهند.

رکود تولید در بزرگترین اقتصاد اروپا، آلمان، در ماه فوریه عمیق‌تر شد زیرا تولید و سفارشات جدید با سرعت بیشتری کاهش یافت. در ایتالیا، این بخش برای یازدهمین ماه متوالی منقبض شد، اگرچه نشانه‌هایی از بهبود را نشان داد و رکود در فرانسه کاهش یافت.

طبق گزارش رویترز، اسپانیا عملکرد بهتری داشت که فعالیت کارخانه برای اولین‌بار در تقریبا یک سال گذشته با افزایش تقاضای داخلی گسترش یافت. بریتانیا، یک سال کاهش تولید را رقم زد، اگرچه شاخص مدیران خرید آن افزایش یافت.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها