کد خبر: ۵۵۶۷۳
۱۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۷:۱۰
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از ایجاد گذر هنر و گذر کتاب در محور آزادی- انقلاب خبر داد که پیش از این به تصویب رسید است و در برنامه امسال مدیریت شهری قرار دارد.

علیرضا نادعلی در خصوص ایجاد راسته‌ فرهنگی در محدوده میدان ولیعصر(عج) -از بلوار کشاورز تا خیابان کریمخان خبر داد و گفت: پیشنهاد تشکیل این راسته از سوی کمیسیون شهرسازی و معماری ارائه شد، اما کمیسیون‌های فرهنگی و اجتماعی و خدمات شهری با این اقدام مخالف بودند و در نهایت مقرر شد بررسی‌های بیشتر در این خصوص انجام شود.

نادعلی تصریح کرد: درمجموع ما در کمیسیون فرهنگی به عنوان مجموعه‌ای که ایجاد راسته‌ها را در سالیان اخیر دنبال می‌کرده، از اضافه شدن راسته‌هایی که دلیل قانع‌کننده‌ای برای ما ندارد و یا ایجاد راسته‌هایی که ممکن است برای مردم هزینه ایجاد کند، پرهیز خواهیم کرد.

سخنگوی شورای شهر تهران تاکید کرد: در محور اصلی آیینی تهران که شامل محور انقلاب- آزادی از میدان امام حسین (ع) تا میدان آزادی می شود، اقدامات خوبی در حال انجام است. بر اساس طرح جامع راسته‌های فرهنگی، ایجاد گذر هنر ( خیابان برادران مظفر) و گذر کتاب( مقابل دانشگاه تهران) که از پیش تصویب شده، در برنامه امسال دیده شده است.

نادعلی تاکید کرد: راسته فرهنگی محدوده میدان ولیعصر(عج) در همان مراحل ابتدایی با مخالفت روبه‌رو شد و قرار بر است بررسی‌های لازم صورت بگیرد.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها