کد خبر: ۵۵۶۶۳
۱۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۵
روند توسعه و نوسازی ناوگان با تحقق واردات اتوبوس بین شهری و تأمین بخشی از ناوگان مورد نیاز در حوزه اتوبوسی در آینده نزدیک آغاز و عملیاتی می‌شود.

عباسعلی بنی اسدی - معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای -  در گردهمایی رؤسای ادارات حمل و نقل مسافر کل کشور که در مرکز توسعه آموزش، مطالعات و نوآوری برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به این که عموم مردم خدمات گیرندگان در حوزه حمل و نقل مسافر هستند، از این رو توجه به موضوعاتی مانند رسیدگی و ارجاع تخلفات در حوزه حمل و نقل و مسافر اهمیتی پررنگ‌تر دارد.

وی بر ضرورت جلوگیری از جعل و صدور بارنامه‌ها و صورت وضعیت‌های صوری در حوزه حمل و نقل تأکید و عنوان کرد: در اغلب کشورها تردد ناوگان حمل و نقل عمومی از طریق سیستم‌های کنترل تردد مدیریت می‌شوند و امکان رصد آن‌ها از طریق سامانه‌ها وجود دارد.

به گفته معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، پائین بودن مبالغ جرائم رانندگی در کشور ما یکی از عواملی است که در بروز تخلفات بازدارنده و کنترل‌کننده نیست.

بنی‌اسدی همچنین رسیدگی به تخلفات در حوزه حمل و نقل مسافر را کمرنگ خواند و تصریح کرد: تعیین عوارض توشه بار از جمله در استان‌هایی که بستر کار فراهم است، قابلیت عملیاتی و اجرایی شدن دارد.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها