کد خبر: ۵۵۶۶۰
۱۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۰
 فرمانده انتظامی استان اصفهان از اتخاذ تصمیمات شورای راهبری برای کاهش تصادفات نوروزی در راه‌های شهری و برون‌شهری استان خبر داد و گفت: تقریباً در تمام طول ایام سال جاده‌های این استان پر تردد است و مسافرت‌های زیادی هم به داخل شهرهای گردشگرپذیر صورت می‌گیرد.

 سردار حمید علینقیان‌پور فرمانده انتظامی استان اصفهان درباره تدابیر ترافیکی ویژه پلیس اصفهان برای سفرهای نوروزی، اظهار کرد: مجموعه پلیس‌راه و راهور مرتب در حال انجام مأموریت هستند، بلافاصله بعد از مأموریت بزرگ انتخابات، مأموریت چهارشنبه آخر سال و همچنین برقراری نظم ترافیک در شب‌های ماه مبارک رمضان، شب‌های قدر و سفرهای نوروزی را داریم و این مأموریت‌ها همچنان در طول سال ادامه دارد.

وی با اشاره به ارتباط مستقیم پلیس‌راه و راهور با مردم و تأثیر آنان در احساس امنیت و رضایتمندی مردم، افزود: به همین جهت در بحث تأمین نیروی انسانی و تجهیزات نهایت دقت صورت‌گرفته تا بهترین خدمات را ارائه کنیم و در موضوع کاهش تصادفات به توفیقات خوبی دست یابیم. استان اصفهان به دلیل قرارگرفتن در مرکزیت کشور نقطه اتصال شرق و غرب، شمال به جنوب و بالعکس است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان، تصریح کرد: به همین دلیل تقریباً در تمام طول ایام سال جاده‌های این استان پر تردد است و مسافرت‌های زیادی هم به داخل شهرهای گردشگرپذیر صورت می‌گیرد که بعضاً باعث ترافیک سنگین در این شهرها می‌شود و  بنابراین می‌طلبد که برنامه‌ها و تدابیر ویژه‌ای برای تأمین نظم و روان‌سازی ترافیک در راه‌های شهری و برون‌شهری این استان اتخاذ شود.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در ادامه به برخی از اقدامات مؤثر در پلیس‌راه و راهور این فرماندهی به‌منظور کنترل تخلفات و کاهش جان‌باختگان ناشی از تصادفات در این ماه‌های اخیر اشاره کرد و گفت: اجرای طرح تشدید برخورد با تخلفات حادثه‌ساز در معابر شهری و برون‌شهری از جمله در بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها و به‌ویژه در فاصله ۳۰ کیلومتری مراکز شهرها، ساماندهی ناوگان حمل‌ونقل عمومی، مسئولیت سازی برای دستگاه‌های ذی‌ربط در استان، شناسایی و پیگیری جهت رفع نقاط حادثه‌خیز، آموزش و اقدامات فرهنگی در فضای مجازی با هماهنگی سایر دستگاه‌ها و همچنین طرح‌های ابتکاری  نوآورانه از مهم‌ترین اقداماتی هستند که دنبال شده است.

وی به موضوع هوشمندسازی در پلیس راهور و راه استان اشاره کرد و بیان کرد: به طور میانگین روزانه در مرکز شهرک آزمایش پلیس  راهور استان اصفهان بیش از ۷ هزار خدمت به مردم ارائه می‌شود و تمام این خدمات با استفاده از سامانه‌های هوشمند صورت‌گرفته که رضایتمندی مردم را نیز در پی داشته است.

این مقام ارشد انتظامی در خاتمه از تمهیدات و تدابیر ویژه پلیس‌راه و راهور استان برای سفرهای نوروزی خبر داد و گفت: امیدوارم اتخاذ تصمیمات شورای راهبری تصادفات استان منجر به تردد ایمن و بدون حادثه برای مسافران نوروزی شده و سال آینده، نوروزی با کمترین حادثه را در راه‌های شهری و برون‌شهری استان تجربه کنیم.

به گفته سردار مؤمنی، فرمانده پلیس‌راه کشور در شورای راهبری تصادفات استان اصفهان که در روزهای گذشته برگزار شد، اقدامات بسیاری در حوزه ایمنی راه‌های کشور و استان اصفهان باید انجام شود که بخشی از آنها سلبی و بخش دیگر ایجابی هستند. میانگین تصادفات کامیون‌ها در استان اصفهان بیش از میانگین کشور است؛ ازاین‌رو مقرر شد توجه ویژه‌ای به اقدامات این حوزه انجام شود. در استان اصفهان شاهد ۴ کیلومتر افزایش سرعت نسبت به میانگین کشوری هستیم که بیشتر در آزادراه‌های استان اتفاق می‌افتد.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها