کد خبر: ۵۵۶۵۳
۱۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۰
اعلان قرمز از سوی اینترپل جهانی هنوز برای امیرحسین شریفیان مالک فراری کوروش کمپانی صادر نشده است

 ۴ روز پیش بود که مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری با اصحاب رسانه درخصوص شرکت کوروش کمپانی اعلام کرد: ۲۹ بهمن‌ماه از طریق پلیس اینترپل اعلان قرمز و جلب مالک شرکت (کوروش کمپانی) صادر شده است.

بر اساس پیگیری خبرنگار تسنیم، تا امروز، با وجود درخواست ایران، هنوز اینترپل جهانی اعلان قرمز مالک فراری کوروش کمپانی را صادر نکرده است.

    پرونده مالک متواری کوروش کمپانی به اینترپل ارسال شد ؛ اعلان قرمز صادر می شود
    رکورد ثبت نام برای موبایل در کوروش کمپانی شکسته شد | درخواست استرداد مالک کوروش کمپانی + فیلم

درخواست صدور اعلان قرمز برای یک متهم فراری بدین صورت است که ابتدا دستگاه قضایی باید اعلام جرم کند و به اینترپل ایران دستور بدهد. اینترپل ایران بعد از تشکیل پرونده، مستندات را برای اینترپل جهانی ارسال می‌کند و اینترپل جهانی، پس از بررسی محتویات پرونده، اعلان قرمز جهانی را برای فرد متهم صادر می‌کند و تا این روند کاملا طی نشود، نمی‌توان گفت که اعلان قرمز برای فردی صادر شده است.

    مالک اصلی کوروش کمپانی کیست؟ | یک سرباز فراری که جیب مردم را خالی کرد!
    اولین مصاحبه مالک کوروش کمپانی پس از فرار | مردم اموال شرکتم را غارت کردند ؛ تخلیه نکرده بودم | بدهی من فقط ۱۵۰ میلیارد تومان است!

هم‌اکنون اقدامات قضایی و پلیسی برای صدور اعلان قرمز مالک فراری کوروش کمپانی در کشور انجام شده است اما اینترپل جهانی هنوز اعلان قرمز این فرد را تایید و صادر نکرده است. در واقع هنوز اعلان قرمز امیرحسین شریفیان مالک کورورش کمپانی با گذشت ۱۳ روز صادر نشده است.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها