کد خبر: ۵۵۵۰۶
۱۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۰
رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی پایتخت از انهدام یک باند سرقت از منازل در جنوب تهران خبر داد.

 سردار علی ولی‌پور گودرزی روز پنجشنبه اظهار کرد: با وقوع یک فقره سرقت‌ از خانه‌ای در جنوب تهران، موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: تحقیقات ابتدایی کارآگاهان نشان می‌داد چهار مرد در ساعات پایانی شب به خانه‌ مالباخته مراجعه و با تخریب قفل درب ورودی اقدام به سرقت لوازم با ارزش به مبلغ چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کرده و پس انجام اعمال مجرمانه با خودروی تیبا متواری شده‌اند.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: کارآگاهان در نخستین‌گام با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و اقدامات اطلاعاتی هویت متهمان را شناسایی کردند و متوجه شدند آنها سابقه دار بوده و تعدادی منازل در تهران دستبرد زده‌اند.

وی اضافه کرد: کارآگاهان پس از کشف این سرنخ مهم در پرونده با روش‌های علمی و بررسی‌های تخصصی مخفیگاه‌ یکی از متهمان را در تهران شناسایی و پس از هماهنگی‌های لازم با مرجع قضایی وی را طی عملیات‌ دستگیر کردند.

سردار ولی‌پور گودرزی با بیان اینکه سه نفر از متهمان کماکان تحت تعقیب پلیس هستند، افزود: متهم پس از انتقال به پایگاه هفتم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر هشت فقره سرقت از خانه‌های شهروندان در نقاط مختلف تهران با همدستی سه متهم دیگر اعتراف کرد.

رییس پلیس آگاهی پایتخت متذکر شد: در بررسی‌های اولیه از مخفیگاه‌ متهم اموال مسروقه کشف شد و تحقیقات بیشتر نشان می‌داد، متهمان سابقه سرقت دارند و به تازگی از زندان آزاد شده‌اند.

سردار ولی‌پور گودرزی با اشاره به اینکه خودروهای سارقان نیز سرقتی بوده است، تاکید کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی متهم برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر شکات دیگر در اختیار کارآگاهان قرار گرفت و تحقیقات در رابطه با دستگیری سه متهم دیگر پرونده ادامه دارد.
دستگیری یکی از اراذل اوباش سابقه دار

همچنین جانشین رییس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی پایتخت از دستگیری عامل و ناامنی که با تخریب خودروها باعث برهم زدن نظم عمومی می‌شد، خبر داد.

سرهنگ اردشیر نادری گفت: ۹ اسفند خبری مبنی بر قدرت نمایی یکی از اراذل و اوباش در محدوده بلوار ابریشم تهران دریافت شد و بررسی‌های اولیه نشان از این داشت، این فرد حالت عادی نداشته و پس تخریب ۲ دستگاه خودرو در خیابان با استفاده از سلاح سرد اقدام به قدرت نمایی و عربده کشی کرده است.

وی با بیان اینکه این شخص با برهم زدن نظم عمومی باعث ایجاد رعب و وحشت شهروندان شده بود، افزود: تیم عملیات کلانتری ۱۶۰ خزانه سریعا به محل اعزام و متهم را که از اراذل و اوباش سابقه دار بود در حال قدرت نمایی مشاهده کردند.

وی اظهار کرد: ماموران پلیس در یک عملیات ضربتی با استفاده از قانون بکارگیری سلاح متهم را خلع سلاح و زمین گیر کردند.

جانشین پلیس پیشگیری پایتخت ادامه داد: در بررسی‌های بیشتر ماموران پلیس از متهم یک قبضه سلاح سرد و یک میله آهنی ۲ متری کشف شد.

وی یادآور شد: متهم پس از انتقال به کلانتری در تحقیقات اولیه به جرم خود و اخلال در نظم و امنیت شهروندان و تخریب خودرو شهروندان اعتراف کرد.

سرهنگ نادری با اشاره به این که امنیت شهروندان خط قرمز پلیس است و با مخلان نظم و امنیت به جد برخورد می‌شود، گفت: متهم جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضایی ارجاع شد.
دستگیری زورگیر سابقه‌دار

همچنین سرهنگ علی قاسم پور رییس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری زورگیر سابقه دار و تحت تعقیب که با تهدید سلاح سرد از شهروندان زورگیری می‌کرد، خبر داد و گفت: متهم دارای سوابق متعدد زورگیری و شرارت بوده و تاکنون به ۱۰ فقره سرقت اعتراف کرده است.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها