کد خبر: ۵۵۴۲۴
۰۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۰
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا محدودیت‌های قطعی و احتمالی تردد خودروها را در محورهای مواصلاتی کشور اعلام کرد.

سرهنگ احمد شیرانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا درباره محدودیت‌های ترافیکی پیش‌بینی شده در جاده‌های کشور طی تعطیلات پایان هفته گفت: محدودیت‌های ترافیکی در جاده‌های کشور از ظهر رورز چهارشنبه۹ اسفند ماه آغاز شده و تا صبح روز شنبه ۱۲ اسفندماه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: بر این اساس نیز تردد موتورسیکلت از ساعت ۱۲ ظهر امروز تا ساعت شش صبح روز شنبه از محورهای کرج - چالوس ، هراز ، فیروزکوه ، محور تهران - سمنان – مشهد و بالعکس ممنوع است. البته تردد موتورسیکلت های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع است.

    بارش برف و باران در جاده‌های ۱۳ استان

احتمال یکطرفه شدن جاده چالوس از ساعت ۱۵ چهارشنبه

شیرانی درباره محدودیت‌ ترافیکی اعمال شده برای محور چالوس برای امروز گفت: امروز در این محور محدودیت تردد در صورت پر حجم بودن ترافیک و به شکل موقتی اعمال خواهد شد. در همین راستا نیز در صورت پر حجم بودن تردد و اعلام ماموران پلیس راه حاضر در محل، از ساعت ۱۵ امروز تردد انواع وسایل نقلیه از مرزن آباد به سمت تهران ممنوع شده و از ساعت ۱۷ تا ۲۴ تردد از پل زنگوله یعنی انتهای دهانه شمالی تونل البرز به مقصد چالوس بصورت یکطرفه انجام خواهد شد.
محدودیت قطعی تردد در آزادراه تهران - شمال و جاده چالوس

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا همچنین درباره اعمال محدودیت قطعی تردد در جاده چالوس نیز گفت:‌ محدودیت تردد انواع وسایل نقلیه در این محور از ساعت ۱۴ تا ۲۳ روز جمعه اعمال خواهد شد و بر اساس آن از ساعت ۱۴ در آزادراه تهران - شمال اعمال محدودیت تردد برای خودرورها به مقصد چالوس انجام می‌شود.

وی ادامه داد: از ساعت ۱۵ از ابتدای پل زنگوله در انتهای دهانه شمالی تونل البرز به سمت چالوس انسداد به صورت کامل اجرا خواهد شد. همچنین از ساعت ۱۷ جاده چالوس از مرزن‌آباد به سمت تهران یکطرفه خواهد شد. در ساعت ۲۳ نیز طرح اتمام یافته و از پل زنگوله تا مرزن‌آباد مسیر دوطرفه خواهد شد. البته تردد از مسیر جاده قدیم تا محدوده پل زنگوله برای ساکنین و افراد محلی آزاد خواهد بود.
محور هراز یکطرفه می‌شود؟

شیرانی درباره محور هراز نیز گفت: در محور هراز و در صورت افزایش حجم ترافیک و صلاحدید ماموران پلیس راه محدودیت یکطرفه مقطعی در روز جمعه ۱۱ اسفندماه به صورت رفت و برگشت از محدوده پلور تا پلیس راه لاریجان و بالعکس انجام خواهد شد.
محدودیت تردد وسایل نقلیه سنگین در بعضی محورها

وی با بیان اینکه محدودیت تردد برای وسایل نقلیه سنگین به استثنای حاملان موادسوختی و فاسدشدنی نیز در برخی از جاده‌ها اعمال شده است، گفت: در محور چالوس تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت کماکان ممنوع است. در محور هراز نیز تردد کلیه تریلرها کماکان ممنوع است. همچنین تردد کلیه کامیون‌ها وکامیونت‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ امروز و همچنین از ساعت شش تا ۲۴ روزهای پنجشنبه و جمعه از این محور ممنوع است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا با اعلام شماره تلفن ۸۸۲۵۵۵۵۵ و ۱۲۰ از رانندگان و مسافران خواست که پیش از آغاز سفر حتما با این شماره‌ها تماس گرفته و ضمن اطلاع از وضعیت جوی، ترافیکی و انسداد محورها، مناسب‌ترین زمان و مسیر را برای سفر خود انتخاب کنند.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها