کد خبر: ۵۵۳۹۷
۰۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۰
رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش استان تهران درخصوص ماجرای ورود عوامل یک برنامه تلویریونی به قفس ببر در باغ وحش صفادشت و حمله این حیوان به یکی از آنها توضیح داد.

روز گذشته دوشنبه (۷ اسفند) ویدئویی در فضای مجازی منتشر شد که در آن یک ببر در قفس باغ وحش صفادشت به یکی از عوامل برنامه‌ای تلویزیونی حمله‌ور شد.

محمد کرمی درباره ورود عوامل یکی از برنامه‌های تلویزیونی به داخل قفس ببر باغ وحش صفادشت و حمله این حیوان به یکی از آنها اظهار کرد: ما خودمان در آنجا حضور نداشتیم و نمی‌دانیم چه اتفاقی افتاده است. ورود عوامل صدا و سیما با هماهنگی ما نبوده، بلکه با هماهنگی مسئول مرکز نگهداری حیات وحش صفادشت انجام شده است.

    حمله ببر به یکی از عوامل برنامه تلویزیونی + فیلم

وی ادامه داد: چون از عوامل ما آنجا حضور نداشته‌اند، نمی‌توانیم اظهار نظری در این خصوص داشته باشیم، ولی قاعدتا ورود به قفس حیوانات فقط تنها با اجازه مربی می‌تواند صورت پذیرد و سایر عوامل اگر بخواهند ورود پیدا کنند، ممکن است این اتفاق برایشان رخ دهد.

وی اضافه کرد: شهرداری ملارد مسئولیت باغ وحش صفادشت را بر عهده ندارد و قرارداد پیمانکار آن نیز تمام شده و قرار است به یک شرکت خصوصی واگذارشود. ما منتظر انجام سیر مراحل قانونی پیمانکار جدید در راستای تحقق این نقل و انتقال هستیم. باید مراحل قانونی آن طی شود، سپس پیمانکار به ما معرفی شود. بعد بحث اصلاحاتی را که قرار است انجام بشود، ما پیگیری می‌کنیم.

کرمی در پایان گفت: این موضوع در حال بررسی است و در این راستا شهرداری نامه‌ای به ما ارسال کرده است که ما منتظر طی شدن مراحل قانونی آن هستیم. باغ‌وحش‌داری و نگهداری مراکز حیوانات بیشتر یک بحث هزینه‌ای است تا اینکه جنبه اقتصادی داشته باشد.

وی افزود: اگر کسی در جهت ارتقای فضای نگهداری از آن‌ها اقدام کند، ما استقبال می‌کنیم. البته نحوه نگهداری و برنامه‌های مدیریتی و سرمایه‌گذاری شرکت جدید برای مدیریت باغ وحش صفادشت باید دقیق بررسی شود.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها