کد خبر: ۵۵۳۸۴
۰۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۸
طبق مصوبه شورای شهر تهران بهای خدمات مراکز ورزشی خود را از ابتدای سال ۱۴۰۳ با افزایش ۲۰ درصد همچون تعرفه های سال ۱۴۰۲ اعمال شد و دریافت اضافه‌تر از این مبلغ تخلف است.

 شورای شهر تهران با افزایش خدمات مراکز ورزشی شهرداری تهران برای سال آینده بر اساس معیارها و ملاک عمل وزرات ورزش در سال ۱۴۰۲ موافقت کرد به این ترتیب شهرداری تهران موظف است بهای خدمات مراکز ورزشی خود را از ابتدای سال ۱۴۰۳ با افزایش ۲۰ درصد همچون تعرفه های سال ۱۴۰۲ اعمال کند و دریافت اضافه تر از این مبلغ تخلف است و لازم به ذکر است که این افزایش ۲۰ درصدی، میانگین است و در محلات کم برخوردار این عدد کمتر و در محلات برخوردار این عدد بیشتر است.

اعضای شورای شهر تهران در جلسه امروز خود بررسی اصلاحیه مصوبه‌های تعیین بهای خدمات استفاده از مراکز ورزشی شهرداری تهران، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه را روی میز بررسی قرار دادند. نرگس معدنی پور عضو شورای شهر در این باره گفت: پیشنهاد شهرداری با ۴۵ درصد افزایش ارائه شده بود که در نهایت با افزایش میانگین ۲۰ درصد نسبت به نرخ تعرفه های سال ۱۴۰۲ موافقت شد.معدنی پور با بیان اینکه در جدول تخفیفات تغییری حاصل نشده اما دو ردیف اضافه شده و بر همین اساس بیماران تحت پوشش بنیاد خاص شامل تخفیف ۳ دهم خواهند شد و خانواده جانبازان بالای ۲۵ درصد نیز مشمول تخفیف خواهند شد، افزود: در سال گذشته اعلام کرده بودیم که تعرفه ها براساس درجه بندی اماکن ورزشی باشد که این مهم باز هم مورد تأکید قرار گرفته است؛ بگونه‌ای که محموعه های فرامنطقه‌ای درجه یک، منطقه‌ای درجه دو و مجموعه‌های محله‌ای نیز درجه سه خواهند بود و این مصوبه از ابتدای سال آینده لازم الاجراست. وی گفت: پیشنهاد میانگین ۲۰ درصد در حالی مطرح می‌شود که ما محلات کم برخوردار و همچنین درجه بندی مجموعه های ورزشی را لحاظ کردیم.

حسین اوجاقی رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران نیز با حضور در صحن شورای شهر تهران در دفاع این لایحه با بیان اینکه تعرفه مجموعه‌های شهرداری تهران نسبت به تعرفه های مجموعه های دولتی یک عقب ماندگی دارد و حدود ۴۰ درصد تعرفه ما پایین تر از دولت است، گفت: اگر این روند جبران نشود شاهد هستیم که این فاصله بیشتر خواهد شد و به نظر می رسد ۴۵ درصد پیشنهاد شهرداری تهران بر این اساس بود که تعرفه های سال آینده ما منطبق با تعرفه های ۱۴۰۲ دولت باشد. وی با بیان اینکه برای جانباران و معلولان در حال ساخت ۴ مجموعه برای هستیم، اظهار کرد: قدرت عمل ما برای جانبازان و معلولان با ساخت این ۴ مجموعه در شرق و غرب تهران بهتر می‌شود. اوجاقی بیان کرد: بخش عمده درآمد ما از سانس های تفریحی استخرها است و پیشنهاد ما این است که تعرفه سال ۱۴۰۲ دولت که همان افزیش ۳۰ درصدی می شود را لحاظ کنیم که درآمدها تحت تاثیر منفی قرار نگیرد.

آخوندی رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر تهران در انتقاد به روند بررسی این لایحه گفت: شهرداری این لایحه را در حالی به شورای شهر آورد که از دقیقه نود هم عبور کردیم و باید این لایحه با توجه به بار مالی در کمیسیون بودجه بررسی شود.

علیرضا نادعلی دیگر عضو شورای شهر تهران هم با قرائت پیشنهادش، گفت: پیشنهاد این است که کل جانبازان از مجموعه های ورزشی آبی که معمولا برای درمان است به صورت رایگان البته با تعیین سقف یک جلسه در هفته استفاده کنند.

همچنین مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران پیشنهاد داد که همچون سال گذشته، ملاک عمل تعیین تعرفه های شهرداری تهران برای سال آینده، ملاک عمل و معیارهای سال ۱۴۰۲ مجموعه های دولت باشد که این مهم نیز رأی آورد.

بر این اساس بهای خدمات مجموعه های ورزشی تحت نظر شهرداری تهران بر مبنای نرخ سال قبل اماکن ورزشی متعلق به دولت محاسبه می شود.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها