کد خبر: ۵۵۳۲۱
۰۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۵
مدیرکل مدیریت بحران گیلان، با بیان اینکه کلیه مسیرهای اصلی باز است، خاطرنشان کرد: با توجه به حجم بارش‌ها امکان تاخیر در بازگشایی مسیرهای فرعی و روستایی وجود دارد و لذا بالگرد را آماده کردیم.

 استان گیلان را مقصد گردشگری دانست و اظهار کرد: با توجه با بارش شدید و سنگین برف در استان گیلان و شهر رشت از شب گذشته و مصادف شدن این شرایط با سفر هموطنان، شاهد برخی مشکلات هستیم.

وی با بیان اینکه همراه نداشتن تجهیزات زمستانی موجب شده تردد مسافران دچار مشکل شود، افزود: ماشین آلات راهداری و سایر ارگان‌ها در مسیر مستقر بودند تا هرچه سریع‌تر برف‌روبی را آغاز کنند، اما توقف خودروهای فاقد زنجیر چرخ در محورهای اصلی امدادرسانی و بازگشایی مسیرهای اصلی به ویژه رشت - امامزاده هاشم را با مشکل مواجه کرد.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان با اشاره به پارک خودروها در مسیر ماشین‌آلات برف‌روبی، تصریح کرد: با دستورات استاندار گیلان، از ظرفیت بخش خصوصی برای کمک به دستگاه‌های خدماتی و امدادرسان استفاده شده؛ همچنین چرثقیل‌های حمل خودرو را اعزام کردیم تا خودروهای پارک شده در کنار جاده را جابجا کنند و عملیات بازگشایی به سرعت انجام شود.

حق بین با بیان اینکه یک لاین رشت - امامزاده هاشم را بازگشایی کردیم و ترافیک سنگین برقرار است، گفت: از هموطنان می‌خواهیم به استان تردد غیرضرور نداشته باشند.

وی از آمادگی استان جهت اسکان اضطراری و ارائه بسته‌های ۲۴ ساعته هلال احمر به ویژه برای مناطق کوهستانی خبر داد و اضافه کرد: در شهرستان رشت ۵۰ سانت برف باریده و در ارتفاعات شاهد بارش ۱۲۰ تا ۱۳۰ سانتی هستیم.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان با بیان اینکه کلیه مسیرهای اصلی باز است، خاطرنشان کرد: با توجه به حجم بارش‌ها امکان تاخیر در بازگشایی مسیرهای فرعی و روستایی وجود دارد و لذا بالگرد استان را آماده کردیم و در صورت تداوم این شرایط تا فردا، امداد هوایی را آغاز می‌کنیم.

وی با اشاره به استفاده از امکانات دولتی سایر دستگاه‌ها و ارگان‌ها برای بازگشایی مسیرهای داخل شهر، گفت: مشکل آب و گاز نداریم، اما قطعی برق به صورت پراکنده رخ داده و اکیپ‌های امدادی به محض بازگشایی مسیرها، جریان برق را برقرار می‌کنند لذا مردم صبر داشته باشند.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها