کد خبر: ۵۵۲۹۳
۰۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۲
براساس تصمیم ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان، در پی بارش برف و برودت هوا، ادارات ۴ شهرستان امروز، ۷ اسفندماه، تعطیل شد. بارش برف - مدرسه - مدارس - تعطیلی مدرسه - تعطیلی مدارس

 اسدالله عباسی استاندار گیلان درخصوص بارش سنگین برف در این استان گفت: در حال حاضر مشکلی در حوزه آب و گاز وجود ندارد. در برخی از مناطق با قطعی برق مواجه هستیم که نیروهای شرکت برق در مناطق مختلف دچار قطعی در حال رفع مشکل هستند.

وی افزود: در مناطق کوهستانی استان گیلان بیش از یک متر برف باریده است و بازگشایی راه‌ها همچنان ادامه دارد.

    تصاویر بارش شدید برف در رشت + فیلم | حجم سنگین برف را ببینید

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم صرفه‌جویی انرژی در استان از مردم خواست به توصیه‌های ادارات گاز و شرکت برق در مدیریت مصرف توجه کنند تا ایام بارش برف را هم با کمترین قطعی و مشکل و به خوبی سپری کنیم.

عباسی در ادامه بر ضرورت پرهیز از ترددهای غیرضرور در مناطق مختلف برفگیر گیلان تاکید و اظهار کرد: دستگاه‌های خدمات‌رسان و عضو ستاد بحران در آماده‌باش هستند و تمامی مسئولان از جمله فرمانداران و مدیران دستگاه‌های خدمات‌رسان و امدادی در محل ماموریت خود حضور دارند.

محمدرضا حق‌بین مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان نیز با بیان اینکه مدارس و دانشگاه‌های برخی از شهرستان‌های گیلان امروز تعطیل اعلام شده است، افزود: راه‌های اصلی و ورودی و خروجی استان باز بوده و تردد با کندی انجام می‌شود.

وی با اشاره به تعطیلی ادارات در شهرستان‌های رشت، آستانه اشرفیه، لاهیجان و سیاهکل خاطرنشان کرد: بانک‌ها و دستگاه‌های خدمات‌رسان در این شهرستان‌ها فعال خواهند بود.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها