کد خبر: ۵۴۸۴۷
۳۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۰
«مرد عنکبوتی: در دنیای عنکبوتی» عنوان بهترین انیمیشن سال را از جوایز آنی گرفت و «سامورایی چشم آبی» در بخش تلویزیون پیشتاز شد.

«مرد عنکبویت: در دنیای عنکبوتی» بهترین انیمیشن پنجاه و یکمین دوره جوایزآنس شد که شب پیش برندگانش را شناخت. این فیلم که دنباله انیمیشن سونی است هم بهترین فیلم شد و هم ۶ جایزه دیگر برابر با همان تعداد جوایزی که فیلم قبلی در سال ۲۰۱۹ جوایز آنی کسب کرده بود، به دست آورد تا امیدوارترین انیمیشن برای اسکار باشد.

از زمانی که بخش بهترین انیمیشن بلند اسکار در سال ۲۰۰۲ راه‌اندازی شده تاکنون ۱۴ فیلم از ۲۱ فیلم برنده جایزه انیمیشن بلند آنی موفق به کسب جایزه اسکار شدند. سال پیش نیز همین روند دنبال شد و «پینوکیو» گی‌یرمو دل تورو از نتفلیکس در هر دو رقابت پیروز شد.

انیمیشن اسپانیایی-فرانسوی «رویاهای رباتی» برنده جایزه بهترین اثر مستقل شد و «پسر و مرغ ماهی‌خوار» هایائو میازاکی و «نیمونا» نتفلیکس - که دومی با ۹ نامزدی پیشتاز نامزدی بود - هر یک ۲ جایزه دریافت کردند.

«نیمونا» برای نویسندگی و صداپیشگی کلویی گریس مورتس برنده شد و «پسر و مرغ ماهی خوار» هم جایزه بهترین استوری برد را برای کارگردانی هایائو میازاکی و برای انیمیشن شخصیتی دریافت کرد.

این اولین بار در ۳۲ سال گذشته بود که هیچ فیلمی از دیزنی یا پیکسار موفق به کسب برترین جایزه از آنی نشدند و «المنتال» در نهایت با دست خالی به خانه رفت.

«سامورایی چشم آبی» نتفلیکس در بخش تلویزیونی چندین جایزه برد که شامل نویسندگی، تدوین، FX، طراحی شخصیت، طراحی تولید و بهترین انیمیشن تلویزیون/رسانه برای مخاطبان بالغ شد.

«دختر ماه و دایناسور شیطان» از انیمیشن تلویزیونی دیزنی ۳ آنی و »جنگ ستارگان: چشم انداز» لوکاس فیلم هم ۲ جایزه برد.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها