کد خبر: ۵۴۸۴۰
۳۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۰
مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی از کسری خدمت جدید برای سربازان وظیفه خبر داد و مشوق‌های در نظر گرفته‌شده برای سربازان ماهر را اعلام کرد.

 سردار موسی کمالی مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح افزود: واگذاری سرباز به دستگاه‌های دولتی یا همان امریه از منظر مهارت‌آموزی و اشتغال قابل بررسی است. به عبارتی، نوعی برنامه‌ریزی مهارتی و اشتغال است. برای مثال، گروهی از جوانانی که به عنوان اعضای اصلی شرکت‌های دانش‌بنیان فعالیت دارند می‌توانند دوران خدمتی خود را نیز در همان شرکت سپری کنند.

وی بیان کرد: نزدیک به ۹۸ درصد جوانانی که در شرکت‌های دانش بنیان خدمت وظیفه عمومی خود را سپری کرده‌اند، طبق گفته معاون علمی ریاست‌جمهوری، بعد از انجام سربازی در کشور به فعالیت خود ادامه داده‌اند.

    این پسرها از سربازی معاف می شوند | قانون جدید معافیت اعلام شد
    فرزند بیشتر سربازی کمتر ‌؛ متاهلین در چه شرایطی معاف هستند؟ | ببینید

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح افزود: جوانان اگر قبل از خدمت مهارت کسب کنند، مشوق‌هایی نظیر کسری یک ماهه خدمت می‌توانند دریافت کنند. همچنین مشوق‌های دیگری مبنی بر یک ماه مرخصی تشویقی و بخشش اضافه خدمت در نظر گرفته شده که جوانان به واسطه مهارت کسب‌شده می‌توانند از آن استفاده کنند.

وی گفت: کسانی که در دانشسراها، هنرستان‌ها و مواردی از این دست آموزش دیده باشند نیز جزو افراد ماهر هستند ‌و می‌توانند از این مشوق‌ها استفاده کنند.

سردار کمالی بیان کرد: اولین دوره مسابقه مهارتی سربازان وظیفه امسال در ۴ مرحله شهرستان، استان، سازمان و کشوری برگزار شد. ۱۶۵ نفر برگزیده راه یافته به مرحله کشوری می‌توانند از مشوق‌هایی نظیر اولویت استخدام در نیروهای مسلح، جمعیت هلال احمر، وام ۱۵۰ میلیون تومانی اشتغالزایی و … استفاده کنند و برنامه‌ریزی برای برگزاری این مسابقه در سال آینده داریم.

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح افزود: به جوانان توصیه می‌کنیم قبل از خدمت مهارت کسب کنند و از اوقات فراغت خود به نحو احسنت استفاده کنند. همچنین سربازان باید کسب مهارت را حین خدمت سربازی مطالبه‌گری کنند و در دوره‌های مهارت‌آموزی شرکت کنند و با مهارت از خدمت وظیفه ترخیص شوند.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها