کد خبر: ۵۴۷۶۲
۲۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۰
مدیر فنی دریاچه شهدای خلیج فارس گفت: با تأمین زیرساخت‌های لازم از سال آینده بیش از ۳۰ درصد پساب تولیدی تصفیه‌خانه دریاچه شهدای خلیج فارس، صرف آبیاری فضای سبز مجموعه خواهد شد.

 رهنما در جلسه‌ای که به منظور بررسی مشکلات فاضلاب منطقه ۲۲ برگزار شد، در خصوص تصفیه‌خانه این مجموعه عنوان کرد: در بحث دریاچه و با وجود زیرساختهای لازم و اطمینان از عدم آسیب‌زایی پساب مورد نظر برای فضای سبز دریاچه بیش از ۳۰ درصد درختان دریاچه با کمک پساب تفصیه‌خانه خود مجموعه آبیاری می‌شود.

وی بیان کرد: همچنین بصورت روزانه، هفتگی و ماهیانه با کمک تجهیزات آزمایشگاهی آب‌های ورودی به دریاچه در خصوص وجود نیترات، فسفر، فسفات و ‌... آنالیز می شود و نمونه گیری‌های لازم در این خصوص صورت می‌گیرد.

محمد حسن فصیح معاون خدمات شهری منطقه ۲۲ نیز عنوان کرد: بارگذاری های زیاد در ساخت ساختمان‌های بلندمرتبه از سال‌های گذشته که عمدتاً دارای تصفیه‌خانه‌های سپتیک و چاه‌های جذبی بوده، عدم شکل‌گیری کامل شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهری، افزایش جمعیت ساکن، مشکلات عدیده‌ای از جمله آلودگی منابع آبهای سطحی و زیرزمینی را در این منطقه به همراه داشته است‌.

بر اساس گزارش سایت شهر، وی افزود: بالا بودن حساسیت‌ها در تأمین آب شرب مورد نیاز مردم در درجه اول و در درجه دوم تأمین آب مورد نیاز جهت آبیاری فضاهای سبز موجود، لزوم پیاده‌سازی طرح‌های عمرانی و ساخت تصفیه‌خانه‌ها و خطوط انتقال فاضلاب در دریاچه را نسبت به گذشته صدچندان کرده و باعث افزایش همکاری‌های بین‌بخشی بین سازمان‌های مربوطه در جهت تسریع در ساخت و اجرای طرح‌های مورد نظر شده است.

پیشنهاد سردبیر
پربازدیدترین ها